“Uygar bir eğitim için daha çok katılım bekliyoruz”

11
Babaeski Atatürk Anadolu Lisesi Yılbaşı etkinlikleri doğrultusunda 30 Aralık 2010 Perşembe günü Okul Salonu’nda öğrenci, öğretmen, veliler ve okul aile birliğinin katkıları ile ‘Hamur İşleri Günü’ düzenledi.

HABER MERKEZİ
Düzenlenen bu hamur işleri gününde yapılan hamur işleri okul salonunda satışa sunularak okula gelir elde edilmeye çalışıldı.
Okul salonunda satışa sunulan hamur işleri öğrenciler öğretmenler ve Okul Aile Birliği Üyeleri tarafından satın alınarak ilçemizde yeni kurulan Babaeski Atatürk Anadolu Lisesi’ne katkıda bulunmuş oldular. Okul salonunda satışa sunulan ve öğrenci velileri tarafından yapılan hamur işlerinin satış işlerini ise okul öğrencileri görev alarak hem bir sosyal yardımlaşma örneği verdiler hem de yaparak yaşayarak öğrenmenin tadına vardılar.
Bu etkinliği düzenleyen sınıflar emeklerinin karşılığı olarak da elde edilen gelirle sınıflarına eğitim-öğretim araç ve gereçleri alarak yaptıkları işin hazzını çıkarmaya bakacaklar.
Babaeski Atatürk Anadolu Lisesi’nde yapılan bu hamur işi etkinliği ile ilgi olarak Okul Müdürü Bayram Şimşek şunları kaydetti:
“Babaeski Atatürk Anadolu Lisesi olarak yeniden yapılanan lisemizin Babaeski halkına tanıtılması yolunda okulumuz olarak düzenlemiş olduğumuz etkinliklere bir yenisini daha eklemiş bulunuyoruz. Bu tür etkinlikleri düzenlemekte tek amacımız okul ve sınıflarımıza katkı sağlayabilmek. Tüm ihtiyaçlarımızı devletten ya da veliden sağlamak yerine biraz da kendimiz çabalayalım istedik. Arkadaşlardan böyle bir fikir gelince de hemen uygulamaya koyduk. Bu etkinliğin eski yılın sonu yeni yılın başına denk gelmesi de bizim için iyi oldu. Buna biz mini kermes adını verdik. Bu kermesi düzenlemekte öğretmen arkadaşlarımın öğrencilerimin ve okul aile birliğimin çok büyük emekleri var onlara teşekkür ediyorum.
Bu kermeste satışa sunulan tüm hamur işi ürünleri tamamen öğrenci velilerimizin el emeği işidir. Onlar eğitim camiamızın silahsız askerleridir. Onların okulumuza verdikleri emekler asla inkar edilemez. Bizler okullarımızda sorunsuz eğitim- öğretim yapabiliyorsak bu öğrenci velilerimiz sayesindedir. Onların maddi ve manevi katkıları olmadan bizler okullarımızda çok sıkıntı çekeriz. Bu kermesi düzenlemekte ki amacımız sınıflarımızda eksik olan eğitim-öğretim araç ve gereçleri tamamlayabilmekti. Bu kermesten ne kadar gelir elde ederiz bilemiyorum ama hiç değilse kermesi düzenleyen sınıfımızın ihtiyaçlarını karşılamayı umuyorum. Bunun içinde daha çok katılım olmasını bekliyorum.
Babaeski Atatürk Anadolu Lisesi teşkilatlanması henüz yeni,  ancak yeni kurulan bir okul olmamıza rağmen eğitim-öğretim bakımından iddialı bir okuluz. Sadece eğitim-öğretim olarak değil, diğer tüm branşlarda ve sosyal etkinliklerde de Atatürk Anadolu Lisesi olarak bizlerde varız diyoruz. Beni bu övgüyü söylemeye iten nedenlerin başında okulumda görevli tüm öğretmen arkadaşlarımda ve idareci arkadaşlarımda gördüğüm çalışma arzu ve isteğidir. Onların bu istek ve arzuları beni gerçekten çok mutlu ediyor. Bizler bu tür etkinliklerle öncelikli amacımız Babaeski halkına ve velilerimize kurumumuzu daha yakından, bire bir tanıtabilmektir. Bu amaç doğrultusunda bu yöndeki etkinliklerimiz devam edecektir. Ancak halkımızdan,  öncelikle çocuklarımızın emeğinin ürünü olan bu çalışmalara daha geniş çaplı bir katılım yapmalarını bekliyoruz.” (a.b.)    

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here