“Üye artırımında Türkiye beşinciliğine yükseldik”

15
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı
12 Aralık 2010 Pazar günü AK Parti Aralık Ayı İl Danışma Meclisi
Toplantısı düzenledi.

HABER MERKEZİ
 Saat 13.00’da Kırklareli Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Kırklareli AK Parti’nin İlçe ve Belde Başkanları, Belediye Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri ile çok sayıda partili iştirak etti.
Aralık Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısında Divan Başkanlığı’na Emin Tunç başkanlık etti. Toplantının Divan Üyeleri ise Nihat Sağlam, Erbil Doğan, Hazel Yolgiden ve Sadık Kınık oldu.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda Aralık ayının İl Danışma Meclisi Toplantısı’nı Kırklareli merkezinde yaptıklarını, AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Emin Tutam’ın işi olması sebebi ile bu toplantıya katılamadığını belirten Divan Başkanı Tunç, AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam’ın Başbakan tarafından Kosova’daki seçimler için görevlendirildiğinden bu toplantıya katılamadığını söyledi.
Başkan Tunç; “Bu toplantıyı yaparak derlerimizi, sorunlarımızı paylaşarak ve konuşarak bu sorunları aşmaya çalışacağız.” şeklinde konuşarak toplantıya katılan AK Parti’nin İlçe Başkanlarını, İlçe ve Belde Belediye Başkanlarını, İl Genel ve Belediye Meclis Üyelerini, Kadın Kolları Başkanlarını, Gençlik Kolları Başkanlarını, sırayla isimlerini okuyup salondakilere tanıttı.
Başkan Tunç, konuşmasının devamında şuandan itibaren seçim atmosferine girmiş bulunduklarını belirterek şunları kaydetti; “Yalan yanlış dedikodular seçim atmosferinde yaşanıyor. Bizler bir birimizin hatalarını görünce gece gibi olup bu hataları örtmemiz lazım. Bu konulara çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bizler bu atmosferde birbirimize küsüp dağılırsak rakiplerimiz istediğine ulaşmış olur. Referandumda Kırklareli’den %25 bir oy aldık ben inanıyorum bu bizim kendi oyumuzdur. Kırklareli’de 4 kişiden 1 kişi AK Partilidir. Bu toplantıya gelmeniz vermiş olduğumuz davanın göstergesidir, ama bu bize yetmez. Bizim birlik olmamız lazım. Bunun başka çıkar yolu yoktur.”
Başkan Tunç daha sonra açılış konuşması için AK Parti Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus’u kürsüye davet etti.
Başkan Ulus, konuşmasında insana hizmet etmenin yollarından birisi siyaset olduğunu belirterek, bu dünya gelip geçici olduğunu, bu manada meselelerin değerlendirip hizmeti düşündüklerinde meselelerinde çözümleneceğini düşündüklerini ifade etti.
* “Oy vermek geçici ama üyelik kalıcıdır”
Başkan Ulus, partiye yapılan üye sayılarının arttığını anlatan konuşmasında şunları kaydetti;
“Herkes mutlaka bir güçtür, bu gücün yanında partimizde bir güçtür. Halkımızda bir güçtür. Biz bu gücü birleştirdiğimizde %26’ların üzerine kat kat daha gideceğiz. Bu güçlerin arttırmak için üye sayımızın artması gerekiyor. Biz görevi aldığımız günden beri üye sayımız %150 arttı. 12 bin civarında üyemiz bulunuyor. Allah nasip ederse hedefimiz üç ay içinde bu sayıyı 20 bine tamamlamaktır. Ankara’daki İl Başkanları Toplantısı’nda üye artırımında Türkiye beşinciliğine yükseldik.
Oy vermek geçici ama üyelik kalıcıdır. Bu çok önemli bir husustur. Kişilerin üye olması ait olması anlamına gelir. Bizim teşkilatlarımızın da faaliyet yapıp partiye üye kazandırmaları en güzel çalışmalarımızdan bir tanesidir. AK Parti’nin Türkiye Geneli Olarak 6 milyon civarında bir üye sayısı var. Sayın Başbakanımız bu üyelerin 10 milyon civarında olmasını istiyor. Her ay partimizde müthiş bir hızla üye katılımı gerçekleşiyor. Referandum sürecinden sonra partimizde üye artışlında müthiş bir talep var. Bu ay bin civarında üye ile Ankara’ya gittik.”
* “Siyaset insan ilişkileri ile dengelerin kesiştiği yerdir.”
Başkan Ulus konuşmasının devamında siyaset ile insan ilişkisi arasındaki dengeden bahsederek şunları kaydetti;
“Biz siyaset yapıyoruz. Siyaset insan ilişkileri ile dengelerin kesiştiği yerdir. Bu yeri tam bir kıvamda tutturabilirsek hiçbir meselenin bize sıkıntı vermeyeceğini düşünüyoruz. Başbakanımız bundan sonraki süreç ile ilgili 7 ayın kaldığını, ancak üç ay milletvekilliği konusunun değil, halka gitmenin, hizmetleri anlatmanın, üye yapma konusunun önemli olduğunu bizlere söyledi. Milletvekilliği konusu üç ay boyunca il yönetimimiz tarafından üçüncü sırada değerlendirilecektir. Birazdan arkadaşlarımız konuşmalar yaparak Bu dönemde yapılan ve yapılacak olan KÖYDES, BELDES ve İl Yönetimi olarak yapılan çalışmaları bizlere anlatacaklar. Bu üç aylık süreçte bu konuları bilmemiz gerekiyor. İlk önce bu konuları öğrenmemiz gerekiyor. Çünkü ilimizin mutlaka bir AK Parti Milletvekili’ne ihtiyacı var. Önce hükümetimizin yaptığı hizmetleri, İl Genel Meclis Üyelerimizin, Belediye Meclis Üyelerimizin, Belediye Başkanlarımızın yaptığı hizmetleri ilçe, belde ve köyleri dolaşarak anlatalım. Üye konularında yapılması gerekenleri yerine getirelim, Allah’ın izni ile arkadan hepsi gelir. Hedefi hizmete döndürdüğümüzde fitne, fesat ortadan kalkar. Eğer kişiler başka işler ile meşgul olurlar ise bir süre sonra her türlü dedikodu, her türlü yalan bizim peşimizi bırakmaz. Birilerinin 3-0 yaparız dediği konu gerçekleşir. Biz buna meydan vermeyeceğiz.”
* “2011’de BELDES’e destek gelecek”
Başkan Ulus, konuşmasında Belediye Başkanlarına müjdeli bir haberi olduğunu belirterek şunları kaydetti;
“Belediye Başkanlarımıza buradan müjde vermek istiyorum. BELDES Projeleri’ne iyi bir destek gelecek. İl Genel Meclis Üyelerimizi ilgilendiren KÖYDES Projesi ve İl Özel İdaresi’nin çalışmaları 2011 yılında hız kazanacak. İlimize daha çok destek gelecek. Bu konuların halka anlatılması hususunu bizler çok önemsiyoruz. Mahalle ve köy temsilcilerimiz hazır olacaklar. Sandık Kurulu görevlilerimizin de hepsini yakın zamanda tespit edeceğiz. Nasip olursa bir ay sonra “Biz seçime hazırız Sayın Başbakanım” diyebileceğimiz bir konumuna geleceğiz.
* “Genel Seçimde mutlaka AK Partili Milletvekilleri’ne ihtiyacımız var”
Başkan Ulus konuşmasında seçimlerde Kırklareli’nin AK Parti’den birden fazla Milletvekili’ne ihtiyacı olduğunu belirterek şunları söyledi;
“Meselelere böyle baktığımızda başarılı olmamamızın imkanı yoktur diye düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte ne varsa hepsini birlikte paylaşacağız. Samimi olacağız. İlimizi en iyi şekilde temsil etmenin yollarını arayacağız. Genel Seçim’de mutlaka AK Partili Milletvekilleri’ne ihtiyacımız var. İlimizin ihtiyacı olan bütün destekleri milletvekilleri ile yapılacağını biliyorsunuz. Bir değil iki yada üç milletvekilimiz olsun. Olmaz diye bir şey yoktur. Bunu sizlerde biliyorsunuz. Ancak mücadele etmenin önemini de bizler biliyoruz.”
Başkan Ulus’un konuşması sonrasında  AK Parti olarak yapılan çalışma ve hizmetler hakkında bilgi vermek için AK Parti İl Yönetimi adına AK Parti Kırklareli İl Başkan Yardımcısı Erhan Buzol, AK Parti İlçe Başkanları adına AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Vehbi Tamerol, Belediye Meclis Üyeleri adına Belediye Meclis Üyesi Şükriye Mert, İl Genel Meclis Üyeleri adına İl Genel Meclis Üyesi Metin Güvenç söz alarak konuşmalar yaptılar. Yapılan konuşmalar sonrasında toplantının geri kalan kısmı basına kapalı olarak devam etti. (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here