Üstünkol; “Torba Yasa beklentilerimize cevap verecek nitelikte değil”

19
* Kırklareli SMMM Odası üyelerine Kırklareli Sosyal Güvenlik Kurumu yetkililerin katılımıyla 6552 Kanun kapsamında Sosyal güvenlikle ile ilgili değişikler ve yapılandırma konulu eğitim semineri verdi. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası (SMMMO) 09 Ekim 2014 Perşembe Günü saat 14.00’te üyelerine Konferans Salonu’nda Eğitim Semineri verdi.
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırklareli İl Müdürlüğü’nün katılımıyla verilen Eğitim seminerinde, 6552 Sayılı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapılması ile bazı alacakların yeniden yapılandırmasına dair kanun gereğince değişiklik ve yapılandırma konuları anlatıldı.
Kırklareli SMMM Odası Başkanı Burhan Üstünkol seminer öncesi konuşma yaparak 6552 Kanun kapsamında Sosyal Güvenlikle ile ilgili değişikler ve yapılandırma konusunda üyeleri bilgilendirdi.
Üstünkol yaptığı konuşmada şunları kaydetti;
“Artık gelenek haline gelmiş bir yapılandırmayla yine karşı karşıyayız. Hem Sosyal Güvenlik konusunda, hemde gelir idaresi bünyesinde yineden bir yapılandırma var. Aylarca konuştuk tartıştık Torba Yasası nasıl çıkacak diye. Beklentilere cevap verecek mi şeklinde diye. Kamuoyunda oluşan şuana kadar düşünceye baktığımız zaman maalesef beklentilere yanıt verecek nitelikte olmadığını gördük.” 
Burhan Üstünkol’un konuşmasını ardından Sosyal Güvenlik Kurumu Kırklareli İl Müdürü Av. Tahsin Halcı genelge hakkında Kırklareli SMMM Odası Üyeleri’ne bilgi verdi. (Kadir Sinici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here