Üstünkol; “Mali Müşavirlik mesleğinde elaman sıkıntısı var”

22
Kırklareli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’ndan (SMMMO) bir seminer daha. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’ndan (SMMMO) bir seminer daha. 
2013 Yılı Şirketlerde ve Kurumlar Vergisi Beyannamesinde Özellik Arz Eden Konular Hususunda Eğitim Semineri’nin yanı sıra 2013 yılı UMEM Kursu’nu tamamlayan 37 kişiye sertifikaları verildi.
10 Nisan 2014 Perşembe günü saat 13.30’da Kırklareli SMMMO binasında yapılan Seminere ve UMEM Kursu’nu bitirenler için düzenlenen sertifika törenine; Çalışma ve İş Kurumu Kırklareli İl Müdürü Hasan Aksoy, Kırklareli İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Yücel, Çalıma ve İş Kurumu Kırklareli İl Müdürlüğü Şefi Zafer El, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Önder Başlı, Kırklareli SMMMO Odası Başkanı Burhan Üstünkol, Teknik Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Vedat Kahraman, Teknik Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı, İsmail Kırbak ve Semineri veren Yeminli Mali Müşavir Recep Selimoğlu katıldı. 
SMMMO Odası Binasında yapılan 2013 yılı Şirketlerde ve Kurumlar Vergisi Beyannamesinde Özellik Arz Eden Konular Hususunda Eğitim Semineri verildi. Yeminli Mali Müşavir Recep Selimoğlu’nun verdiği seminer öncesi Kırklareli SMMMO Odası Başkanı Burhan Üstünkol seminerin açılış konuşması yaptı. Burhan Üstünkol yaptığı açılış konuşmasında şunları kaydetti; “Bildiğiniz gibi işletmelerimizde bizlerin geleceğini ışık tutan en büyük etkenlerden bir tanesi sevgili personellerimiz. Personeller ne kadar yetişmiş olursa, ne kadar güler yüzlü olursa, ne kadar olaya fakıf olursalar, bu hem kendileri için, hemde işleri yürüten meslektaşlarımız için büyük bir artıdır. Her meslekte olduğu gibi Mali Müşavirlik mesleğinde de aşırı derecede elaman sıkıntısı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu işe gönül veren insanlar çok az. Okulları bitirmiş olmak, Üniversiteyi bitirmiş olmak, sanki herkes de farklı bir beklenti yaratmış. Bunun ne kadar yanlış olduğunu kişiler iş hayatına atıldıktan sonra farklı anlıyorlar. Geçmiş yıllarda başlatmış olduğumuz ara elaman kurslarımızı son yıllarda daha hızlı hale getirdik.”
Kırklareli SMMMO Odası Başkanı Burhan Üstünkol’un konuşmasının ardından sertifika törenine geçildi. Kırklareli ve Lüleburgaz’da açılan Kursu başarıyla bitiren 37 kursiyer sertifikalarını aldılar. Kırklareli’den kursa katılıp sertifika almaya hak kazananlar kişilerin isimleri şu şekildi; Ayça Karaca, Aykut Yalçın, Ayşe Kar, Ayşenur Aybaş, Bahadır Türkgeldi, Berna Kırtalma, Gülden Kırbaş, Recep Kara, Burçin Belet, Nilay İnanç, Nil Karabıyık, Handan Ölmez, Ebru Akay, Filiz Arslan Kara, Gülçin Çetin, Gülşah Berrin Genç, Ayşe Ayça Çekinmez, Damla Karagözoğlu, Pınar Karagöz, Çiler Çakmak, Melek Bulut, Sedef Çoban, Dorukhan Çakmak, Hasibe Çetin, Ersan Çiçek. Lüleburgaz’dan  kursa katılıp sertifika almaya hak kazananlar kişilerin isimleri şu şekildi; Emine Serttaş, Alkan Doğan, Aygün Ural, Volkan Erduğan, Zeyneti Yalçın, Sinem Celep, Gözde Üzmez, Ahmet Polat, Gökhan Küçük, Okan Nasreddin, Turan Gökdemir, Buse Onat. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here