Üstünkol, bir kez daha güven tazeledi

23
Kırklareli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın (KSMMMO) 21. Olağan Genel Kurulu yapıldı.
HABER MERKEZİ
11 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 13.30’da yapılan 21. Olağan Genel Kurul’da Oda Başkanı Burhan Üstünkol güven tazeleyerek yönetimi ile birlikte görevine devam etti.
Oda binasında yapılan 21. Olağan Genel Kurul, divanın oluşturulması ile başlayarak, Saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.
Kırklareli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Burhan Üstünkol, burada yaptığı konuşmasında, değişen yasalar ile iş yükünün arttığını belirterek, tahsilat sorunlarının da hat safhaya ulaştığını söyledi.
Üstünkol; “5786 sayılı yasa ile Mali Genel Kurullarımız kaldırılmış olduğundan 2009 yılından beri mali genel kurullarımızı yapmadık. Geçen bu süre zarfında meslektaşlarımızın değişen yasalarla iş yükü artmış, ancak ters orantılı olarak tahsilat sorunları hat safhaya ulaşmıştır. Yıllardır umutla beklediğimiz Türk Ticaret Kanunu son anda yapılan değişiklikler ve madde iptalleri ile beklentilerimizi karşılamaktan uzaklaşmıştır. Mesleğimize ve meslektaşlarımıza katkı sağlamak amacıyla sürekli güncel eğitimler verilmiş, yardımcı muhasebe elemanı kursları düzenlenerek bürolara ve iş dünyasına katkı sağlamaya çalışılmıştır. Mesleğimizi tanıtmak, geçmişimizi, bugünümüzü ve yarınımızı anlatmak amacıyla Kırklareli Üniversitesi ve Meslek Yüksek Okullarındaki genç öğrencilere paneller düzenledik. 
Oda kurullarımız ile uyumlu bir yapı içinde mesleğimizin geleceği için özverili, yapıcı çalışmalarla geçen üç yılı dolu dolu çalışarak değerlendirilmiş ve geleceğe umutla bakma noktasına gelinmiştir” dedi.
Divan Başkanı Ayhan Taşkıran, 21. Olağan Genel Kurul’un gündem maddelerini tek tek okuyarak oylamaya sundu. Yönetim Kurulu çalışma raporu, kesin hesap raporu ve denetleme kurulu raporları okunarak oylandı.
Yapılan görüşmelerin ardından Kırklareli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın 21. Olağan Genel Kurulu 12 Mayıs Pazar günü devam etti. Yapılan Genel Kurul’da Burhan Üstünkol ve listesi yeniden göreve seçildi.
Üstünkol’un listesi şu şekildedir;
Yönetim Kurulu Asil; Burhan Üstünkol, Yavuz Genim, Mustafa Türkkan, Vedat Var, Faruk Azabağaoğlu,
Yönetim Kurulu Yedek; Engin Çakan, Haşim Pazar, Ömer Akın Özarı, İbrahim Uysal, Hüseyin Baycan,
Disiplin Kurulu Asil; Çetin Yılmaz, Meral Öztürk, Recai Yalçınkaya, Aycan Üzülmez, Murat Örenli,
Disiplin Kurulu Yedek; Hasan Tamer Kahyaoğlu, Mustafa Gökçen, Turan Derici, Murat Bara, Cengiz Dal,
Denetleme Kurulu Asil; Güven Kuray, Necati Döner, İsmail Gören,
Denetleme Kurulu Yedek; Yeliz Aksu, Nesrin Alkım Çilli, 
Birlik Delegeleri Asil; Burhan Üstünkol, Recep Kösegil, Eşref Şahin, Murat Sirke, Çetin Yılmaz, Ali Sergen, Ender Konyalı,
Birlik Delegeleri Yedek; Yavuz Genim, Şebnem Pişirici, Maksut Ürek, Gülek Can, Adem Dura, Aytaç Acardağ, İsmail Gören. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here