Üstündağ’ın isteği sonunda gerçekleşti

6
Geçtiğimiz gün Kırklareli Belediye Meclisi’nin 2013 yılı Mayıs ayı toplantısı gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı binasında yapılan meclis toplantısında kamera dikkatleri çekti.
AK Parti Meclis Üyesi Fahrettin Üstündağ’ın yaklaşık 1 yıllık isteği, 2013 yılının Mayıs ayında gerçekleştirildi.
Yaklaşık 1 yıldır meclis toplantılarının kameraya çekilmesini isteyen Üstündağ, o zaman yaptığı konuşmasında; “Burada alınan kararlar bazen yanlış yazılabiliyor. Bir madde yada konu üzerine konuşma yapan kişiler ben böyle söylemedim diyebiliyorlar. Tüm bu çelişkileri ortadan kaldırmak üzere meclis toplantılarının kamera ile çekilmesini talep ediyorum” şeklinde konuşmuştu.
Yaklaşık 6 yıl öncesinde meclis kararına göre meclis toplantılarının kameraya çekilmesi yasaklanırken, 2013 yılı Nisan ayı toplantısında alınan yeni bir karar ile meclis toplantıları kameraya çekilecekti.
Bu karar doğrultusunda Belediye Meclisi’nin 2013 yılı Mayıs ayı toplantısı kamera ile çekilerek kayıtlara alındı. Bunun üzerine gazetecilere bir konuşma yapan Meclis Üyesi Fahrettin Üstündağ; “Meclis toplantıları kamera ile çekilsin, kayıtlara alınsın, arşivlensin diyerek dilimde tüy bitti. Ancak sonunda bu isteğim gerçekleşti. Bunun için mutluyum. Şimdi alınan kararlarda yanlışlar olsa bile kamera kayıtlarına bakılarak düzeltilebilecek, ben böyle söylemedim diyen meclis üyelerinin de ne şekilde konuştukları çekilen video sayesinde ispatlanacak” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here