Usta atıcılara ödülleri verildi

22
Kırklareli Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü, 2011 Yılı Trap Atışları Yarışması düzenledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü 10 Temmuz 2011 Pazar günü 2011 Yılı Trap Atışları Yarışması düzenledi. Ege Av, Başarı Av, Sterling Av Fişekleri sponsorluğunda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şerif Hecan Atış Poligonu’nda gerçekleşen yarışma Profesyonel, Amatör ve Takım kategorilerinde yapıldı.
Yarışma hakkında bilgi veren Kırklareli Avcılar ve Atıcılar İhtisas Kulübü İdari Amiri Serkan Saraç; “Avcı ve atıcı arkadaşlar böyle yarışmalarda kaynaşma, dayanışma ve birilerini tanıma fırsatı buluyor. Atıcılık meraklıları da bu yarışmayı izlemeye geliyor. Profesyonel, Amatör ve Takım kategorilerinde derece alanlara hediyeler vereceğiz. Bu yarışmayı her yıl düzenliyoruz. Önceden Kırklareli Belediyesi düzenliyordu. Birkaç yıldır kulüp bünyesinde düzenliyoruz. İmkanlar el verdikçe daha iyi yarışmalar yapmayı istiyoruz.” şeklinde konuştu. 
Düzenlenen yarışmada Amatör kategorisinde 34 sporcu yarıştı. Birinci olan Ayhan Koza, 10 plaktan 9’unu vurdu. İsmail Ekingezen ile Tamer Duysak ise 10 plaktan 6’sını vurdu ve daha sonra penaltı atışı yaptı. Bu atış sonrası İsmail Ekingezen ikinci, Tamer Duysak üçüncü oldu.
Takım olarak yarışmaya Çanakkale, Kırklareli, Gaziosmanpaşa, Bahçeağıl Köyü Derneği, Sarıyer ve Eyüp takımları katıldı. Takım kategorisinde Kırklareli takımı 121 puan alarak birinci, Gaziosmanpaşa takımı 111 puan alarak ikinci, Çanakkale takımı 102 puan alarak üçüncü oldu.
Profesyonel kategoride yapılan yarışma ya 42 sporcu katıldı. Bu kategoride ilk olarak en iyi atış yapan 6 sporcu seçildi. Bu altı kişi arasından Şener Yürük, 50 plaktan 43’ünü vurdu. Mustafa Başkurt 50 plaktan 42’sini vurdu. Ahmet Canbaz 50 plaktan 38’ini vurdu. Volkan Akgüneş, Sinan Özocak ve Ahmet Bayraktar 50 plaktan 37’sini vurdu. Bu isimler daha sonra kendi arasında yarıştı. Bu yarış sonunda Şener Yürük 61 puan ile birinci oldu. Mustafa Başkur ve Volkan Akgüneş 59 puan aldı. Bu iki isim penaltı atışı yaptı ve Volkan Akgüneş penaltı atışını kazanarak ikinci oldu. Mustafa Başkur üçüncü oldu.
Amatör kategorisinde birinciye oğlak, şapka, çakı, 2 kutu fişek ve kupa, ikinciye şapka, çakı, yelek, 1 kutu fişek ve kupa, üçüncüye çakı, köpek tasması, 1 kutu fişek ve kupa ödülleri verildi.
Takım kategorisinde birinci olan ekibe koç, bir koli fişek, çakı ve kupa, ikinci olan ekibe 2 kutu fişek çakı, yelek ve kupa, üçüncüye 1 kutu fişek, çakı, şapka yelek ve kupa ödülü verildi.
Profesyonel kategorisinde birinci olana atış yeleği, 1 koli fişek, şapka atış gözlüğü ve kupa, ikinciye 1 koli fişek, yelek, çakı ve kupa, üçüncüye 2 kutu fişek, çakı, yelek, tüfek kılıfı ve kupa ödülü verildi. (cs) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.