Üsküp’te meyveciliği geliştirmek isteyenlere proje

14
Üsküp Belediyesi, resmi internet sitesinden; Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü’nce uygulamaya sokulacak olan “Meyveciliği Geliştirme Projesi” ile ilgili belde halkına bilgi vererek başvuruların başladığını duyurdu.
HABER MERKEZİ
 
İnternet sitesinden yapılan bilgilendirme duyurusu şöyle; Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü tarafından Kırklareli genelinde toplam 3.800 alanda uygulanmak üzere hazırlanan Meyveciliği Geliştirme Projesi başlayacaktır. Proje kapsamında yarı bodur elma, yarı bodur armut, yarı bodur kiraz, ceviz, badem, Japon eriği, bağ ve subtropik meyve fidanlarının yetişebilecekleri uygun bölgeler ön çalışmalar neticesinde tespit edilmiş bulunuyor. Yapılan ön çalışmalar neticesinde Beldemizde de proje dahilinde bağ, ceviz ve badem bahçesi kurulması düşünülmektedir. Üreticilerin desteklemelerden faydalanabilmesi için alt sınır yarı bodur türlerde 5 da., diğer türlerde 10 da. olarak belirlenmiştir. Proje %100 çiftçi katkılı ve 0 faizli olup; ceviz fidanlarının geri ödemesi 10. yılda tek seferde, diğer meyve fidanlarında ise geri ödeme, ilk 4 yıl ödemesiz, 5. yıl % 20, 6. yıl %30 ve 7. yıl %50 olmak üzere İl Özel İdaresi hesabına yatırılacaktır.
Kaçırılmaması gereken bu güzel projelerden yararlanmak isteyen üreticilerimizin 03 Haziran 2011 tarihine kadar Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekiyor. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.