Üsküp’te “Bağcılık” Paneli düzenlendi

7
Bu yıl Kırklareli Belediyesi tarafından 6’ncısı düzenlenen “Uluslararası Yayla, Bolluk ve Bereket Şenliği” Etkinlikleri kapsamında Üsküp’te “Bağ Hastalıkları,  Zararları ve Mücadele Yöntemleri ile Bağcılığın Ekonomideki Yeri”  konulu panel düzenlendi. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı ve Kırklareli Kent Konseyi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen “Uluslararası Yayla, Bolluk ve Bereket Şenliği” Etkinlikleri kapsamında Üsküp’te bağcılıkla ilgili bir panel düzenlendi. 
27 Eylül 2014 Cumartesi günü saat 14.00’te, Üsküp Belediyesi Toplantı Salonu’nda yoğun bir katılımla başlayan panelde “Bağcılığın Ekonomideki Yeri, Bağ Hastalıkları, Zararlıları ve Mücadele Yöntemi ile Üzümün Gıda Sanayi Açısından Önemi” konuları masaya yatırıldı. 
Panele; Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Tahsin Gençay, Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hakan Keçeci, Üsküp Belediye Başkanı Hüseyin Kasap, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Süleyman Diril, Şube Müdür Yardımcısı Erman Kirendibi, Kırklareli Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Necdet Göç, Ulusal basında Üzüm Ana olarak bilinen Hatice Kunt ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Panelden  önce Hatice Kunt’a ait Resim Sergisi açılarak davetliler tarafından gezildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan panelin açılış konuşmasını Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hakan Keçeci yaptı. Ardından kısa bir konuşma yapan Üsküp Belediye Başkanı Hüseyin Kasap böyle bir panele ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Tekirdağ Bağcılık Araştırma İstasyon Müdürlüğü görevlileri Ziraat Yüksek Mühendisi Mehmet Ali Kiracı, Ziraat Mühendisi Erhan Solak ve Gıda Yüksek Mühendisi Mehmet Gülcü’nün gerçekleştirdiği panel sonunda, katılımcılar görevlilere sorularını yönelttiler. Soru cevap kısmından sonra günün anısına katılımcılara plaketleri takdim edilirken Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Tahsin Gencay kısa bir konuşma yaparak katılımcılara teşekkürlerini sundu.  Panel sonrasında panele katılan vatandaşlar Üsküp’te böyle bir panelin düzenlenmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here