Üsküp’e Dev Türk Bayrağı dikildi

31
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Üsküp Beldesi’nde dev Türk Bayrağı dikildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Üsküp Beldesi’nde dev Türk Bayrağı dikildi. Üsküp Belediyesi tarafından Bayrak Tepe Mevkii’ne dev boyutlarda dikilen dev Türk Bayrağı Üsküplüler tarafından beğeniyle karşılandı. Üsküp’ün hemen hemen her noktasından görülebilen dev bayrağın montajı yüklenici firma tarafından 21 Ekim 2014 tarihinde gerçekleştirildi. Türk bayrağının bulunduğu direğin yüksekliği 24 metre, şanlı bayrağımızın ebatları ise 5×7,5 metre olarak tasarlandı. Bayrağımızın bulunduğu alanda Üsküp Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleştirilen çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.
*Açılış 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda
Göndere çekilen şanlı bayrağımızın resmi açılış programı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, kutlamaların hemen akabinde gerçekleştirilecek olan Cumhuriyet Yürüyüşü’nün ardından yapılacak. Bayrak Tepe Mevkiinde dalgalanmaya başlayan ay yıldızlı bayrağımızın tüm ihtişamıyla Üsküp halkını ve beldeye gelen misafirleri selamladığını belirten Üsküp Belediye Başkanı Hüseyin Kasap, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“Bayrak bir milletin, bir ulusun semboldür. Bizim sembolümüz de ay yıldızlı şanlı bayrağımızdır. Bu şanlı bayrağımız Cumhuriyet var oldukça gönderde dalgalanmaya devam edecektir. Bayrağımızın bu tepeye dikilmesi münasebetiyle bundan sonraki süreçte bu tepeye Bayrak Tepe diyeceğiz. Bayrağımızın resmi açılış programı 29 Ekim’de yapılacak. Cumhuriyet Bayramı’nda kutlamaların sona ermesiyle yapacağımız Cumhuriyet Yürüyüşümüzün ardından açılış programımızı gerçekleştireceğiz. Tüm vatandaşlarımızı bu anlamlı etkinliğe bekliyoruz” dedi. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.