Üsküp Belediye Başkanı Kasap; “Ben Üsküp’ün hakimi değil, hizmetkarıyım”

63
* Gazetemiz Genel Koordinatörü Hacer Gökkaya ile Yeni Emek Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Faruk Ceylan, Üsküp Belediye Başkanı Hüseyin Kasap’ı makamında ziyaret etti. Başkan Kasap Gökkaya ve Ceylan’a samimi açıklamalarda bulundu.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Üsküp Belediye Başkanı Hüseyin Kasap’ı makamında ziyaret eden Genel Koordinatörümüz Hacer Gökkaya ile Yeni Emek Gazetesi Yazı işleri Müdürümüz Faruk Ceylan, Başkan Kasap’la Üsküp için yaptıkları ve yapacakları üzerine konuştu. 
Başkan Hüseyin Kasap, Üsküp’le yatıp Üsküp’le kalktığını, Üsküp’ün çözüm bekleyen sorunlarının rüyalarına girdiğini belirterek şunları kaydetti;
“Cenab-ı Allah’ın taktiri, halkımızın teveccühü ile seçimi kazandıktan sonra Üsküp’ün temel sorunlarını tespit etmekle işe başladım. Halkla bire bir temas halindeyim. Halkın içinde olmak ve onlarla kaynaşmak sorunların çözümünde en önemli adım. Belediye Başkanı olarak kendimi hiçbir zaman Üsküp’ün hakimi olarak görmedim. Ben Üsküp’e hizmetkar olmaya talip oldum ve görev süremde de Üsküp ve Üsküp halkına hizmetten başka hiçbir şey düşünmüyorum. Benim Belediyecilik anlayışım asla sabah saat: 08.30-17.30 mesai saatleri ile sınırlı değil. Şahsımda, personelimde büyük bir fedakarlıkla  mesai tahtidinde bulunmadan çalışıyoruz. Üsküp Belediyesi olarak kurumsal kimlik kazanmak için çalışmalar yapıyorum. Çağdaş, şeffaf ve her an  hesap verebilir bir sistem kuruyoruz. Kimseyi eleştirmek istemiyorum ama bundan sonra Belediyemizde kara düzen çalışma sistemi sona erecek.”
Belediye olarak taşıma şirketi kurduklarını belirten Başkan Hüseyin Kasap sözlerine şöyle devam etti;
“Mahkeme kararı ile Türkiye’de tüm Belediyelerin mücavir alan dışına Belediye araçları ile taşıma yapmaları yasaklandı. Ulaştırma Bakanlığı bu kararı 30 Eylül’e erteledi. 30 Eylül itibari ile artık Belediyeler kendi araçları ile mücavir alan dışına taşıma yapamayacak bu da taşımalı eğitim yapan öğrencilerimizi mağdur edecek.  Bu mağduriyeti nasıl çözebiliriz diye düşündüm. Sorunu aşabilmek için Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Marmara Belediyeler Birliği ve Türkiye Belediyeler Birliğine yazı yazdım. Ancak aldığımız cevaplar mahkeme kararı doğrultusunda olunca durum çözümsüz hale geldi. Ancak Öğrencilerimizin mağdur olmasını da kabul edemezdim. Sorunu çözebilmek için Türkiye Belediyeler Birliği ile irtibata geçerek Belediye Başkanlığı olarak şirket kurabileceğimizi, bunun Afyon, Sivas, Zonguldak ve Antalya’da örnekleri olduğunu öğrendim. Bahse konu Belediyelerle de irtibata geçtikten sonra Üsküp Belediyesi olarak şirketimizi kurduk. Bunun rekabet olarak algılanması gerektiğini belirtmek isterim. Çünkü Belediyeler rekabet yapmaz, hizmet yapar. Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımıza eskiden olduğu gibi bundan sonra da taşımacılık hizmetini verecek ve okuma oranı yüksek olan Beldemiz çocuklarını mağdur etmeden okullarına götüreceğiz.” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here