Üsküp Belediye Başkanı Erdoğan Kıyıcı, 2011 yılını değerlendirdi

38
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Üsküp Beldesi Belediye Başkanı Erdoğan Kıyıcı, 2011 yılında beldede yapılan etkinlikler ve çalışmalarla ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
“Bir yıl daha geldi ve geçti ömrümüzden. Kimimiz için hatırlamak bile istemeyeceğimiz bir yıl, kimimiz içinse unutamayacağımız bir yıl oldu 2011. Kimimiz “Bir yaş daha yaşlandık.” derken, küçüklerimiz de “Bir yaş daha büyüdük.” diyecekler. Dileriz ki, 2012 sizlere hayatınız boyunca unutamayacağınız güzellikler ve başarılar getirsin. Ve yine dileriz ki sağlıklı bir yıl olsun herkes için. 2012’ ye hoşgeldin derken, Üsküp’te 2011 yılında öne çıkanları sizin için derledik.
Üsküplüler Günü 22 Mayıs tarihinde büyük bir katılım ve sevinçle Kızılcıkdere korusunda gerçekleştirildi. 2011 yılı içinde Belediyemizde 16 tane nikah kıyıldı. Yılın ilk nikâhı Özge Derici ile İsmail Mutlu çiftine, son nikahı ise Canan Ceylan ile Fatih Oğuz çiftine ait. Geçen yıl kıyılan nikâh sayısı 17 idi. Beldemizde 2011 yılı içinde 22 tane bebek dünyaya merhaba dedi. Bunlardan 7 tanesi Cevatpaşa Mahallesi, 7 tanesi Mehmetçavuş Mahallesi, 3 tanesi Gündoğdu Mahallesi ve 2 tanesi Kemalpaşa Mahallesinde dünyaya geldi. Geçen yıl bu sayı 11 idi. 2011 yılında Beldemizde 29 tane vefat olurken, bunların 11 tanesi Gündoğdu Mahallesi, 9 tanesi Mehmetçavuş Mahallesi, 5 tanesi Cevatpaşa Mahallesi, 4 tanesi de Kemalpaşa Mahallesinden oldu. 2010 yılında bu sayı 45 idi. • Beldemizde vefat edenlerin 12’si bayan, 17’si erkek oldu. Beldemize 2011 yılının ilk karı 17 EKİM 2011 tarihinde düştü. Belediyemiz Üsküp için tarihi bir adım atarak, Beldemize çok güzel bir spor kompleksi kazandırdı. Kompleksimiz içinde halı saha, basketbol sahası, voleybol sahası ve tenis kortu bulunuyor. Üsküpspor tarafından spor kompleksimizde yaz aylarında iki ayrı turnuva düzenlendi. İlk turnuvayı Nalkopon takımı kazanırken, ikinci turnuvayı Atmacalar isimli takım kazandı. • Belediyemiz araç filosuna bir adet vidanjör ekleyerek önemli bir eksikliği gidermiş oldu. • Edirne Kızılay Kan Merkezi tarafından verimli bölge ilan edilen Beldemizde dördüncü kez kan bağışı kampanyası düzenlendi.  Hemşerimiz Okan Derici Galatasaray Futbol Kulübü’ne transfer olarak hepimizin göğsünü kabarttı. Üsküspor’daki 2010 yılında başlayan değişim devam etti. Takımın başına Yücel Derici’nin gelmesiyle başarılı bir grafik yakalayan takımımız, tarihinde ilk defa Süper Amatör kümeyi hedefliyor.
Belediyemiz tarafından ikinci defa toplu iftar yemeği verildi. Geniş bir katılımın gerçekleştiği organizasyon büyük beğeni topladı. Beldemizde İl Tarım Müdürlüğü tarafından Meyveciliği Geliştirme Projesi düzenlendi. Eğitime katılanlara sertifika verildi. Belediyemize ait park yıllar sonra restore edilerek modern bir görünüme kavuşturuldu. Belediyemizin web sitesi yenilendi.  2011 yılında da Beldemizde yaşanan hareketlilik devam etti. A-101 marketin açılması, HSBC Bank’ın ATM kurması ve Yakut İzolasyon fabrikasının faaliyete geçmesini örnek olarak verebiliriz. Atıksu Arıtma Tesisi Projesi kapsamında tüm mahallelerimiz kanalizasyon sistemine bağlandı.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.