“Üretim sizden, destek bizden”

12
* Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü çiftçileri bilgilendirmeye merkez ilçeye
bağlı Kavaklı Beldesi’nden devam etti. İl Müdürü Çebi; “Üretim sizden,
destek bizden” derdi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü görevine yeni atanan İl Müdürü Hasan Çebi, görevine başlar başlamaz çiftçilerin her konuda bilgilendirilmesi amacıyla köylere gezi düzenleyerek burada toplantılar gerçekleştiriyor.
Bu toplantılardan bir tanesi merkez ilçeye bağlı Kavaklı Beldesi’nde 10 Ocak 2011 Pazartesi günü saat 19.00’da düzenlendi. Düzenlenen bilgilendirme toplantısına; İl Müdürü Hasan çebi, Müdür Yardımcısı Vekili Mehmet Özcan, Çiftçi Eğitim ve Yayın Şube Müdürü Ayhan Çelik, TAR-GEL Personeli Ziraat Mühendisi Bülent Şahin, Veteriner Hekim Aydın Keskin, Ziraat Mühendisi Dursun Kaya Şimşek, Tekin Parlak, Tekniker Güner Ön ve Rahmi Ocak katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını  yapan İl Müdürü Hasan Çebi; İçinde bulunduğumuz çağın iletişim araçları yönünden oldukça gelişmiş olduğunu, televizyon, internet, yazılı ve görsel iletişim araçlarından toplumun büyük bir kesiminin yararlandığını,  ancak bire bir ve karşılıklı bilgi alışverişinin, dolayısıyla çiftçi toplantılarının oldukça faydalı çalışmalar olduğunun yanında, üreticilerimizin tarımsal danışmanlık hizmeti almanın önemi, damlama sulamanın yararlarını, geçmişte görev yaptığı proje ve çalışmalardan örneklendirerek önemine vurgu yaptı.
Tarımsal desteklemelerde Ziraat Bankası tarafından verilen kredilerin faiz oranlarının %5 oranında düşürüldüğünü belirten Çebi, çiftçilere seslenerek; “Üretim sizden, destek bizden” dedi.
Daha sonra personeller tarafından; Tarımsal Desteklerden Besiciliğe, Tarımsal Hastalıklardan Hijyene, Sebzecilikten Meyveciliğe, ürünlerde görülen hastalıklarla mücadeleden pazarlamaya kadar tüm konularda katılımcılara eğitimler verildi.  
Yapılan sunumun ardından üreticiler karşılaştıkları sorunlarını belirtmişler, toplantı soru-cevap bölümünün ardından sona erdi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here