Uno Büyümek Cup 2010 Tekirdağ’da yapılacak

5
Uno Büyümek Cup 2010, 128 takımın katılımıyla 19 Aralık 2009 Cumartesi günü Tekirdağ’da başlıyor.


HABER MERKEZİ
 Tekirdağ Basketbol İl Temsilciliği adına bilgi veren Serkan Tekinsoysal, 128 takımın katılımıyla oynanacak 2010 Uno Büyümek Cup’ta İstanbul’dan 64, Ankara, İzmir, Bursa ve Tekirdağ’dan ise 16’şar takımın mücadele edeceğini söyledi.
Maçlara spor kulüpleri ve spor okullarının da katılabileceğini ve katılımın ücretsiz olduğunu belirten Tekinsoysal, maçların Türkiye Basketbol Federasyonu onaylı resmi hakemler tarafından yönetileceğini ve büyük finale her şehrin en iyi ilk 2 takımının davet edileceğini vurguladı.
Tekinsoysal şu bilgileri verdi; “Takımların, Uno Büyümek Cup’daki kadroları en az 2 oyuncusu 2000 doğumlu olmak koşuluyla 1998 ve 1999 doğumlu erkek oyunculardan oluşmaktadır.
İstanbul’da ki 64 takım her biri 4’er takımdan oluşan 16 gruba ayrılacaktır. Her grup kendi içerisinde tek devreli lig usulü maçlar yapacaklardır. Gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımlar bir üst tura çıkmaya hak kazanacaklardır.
Bir üst tura çıkan 32 takım çapraz eşleşme ile eşleşecek ve 1.eleme oynanacaktır. Kalan 16 takım yine çapraz eşleşme ile 2. eleme etabını oynayacaktır. Sonra sırasıyla çeyrek final, yarı final ve final maçları oynayacaklardır.
Tekirdağ’ında dâhil olduğu diğer illerde ise; 16 takım her biri 4’er takımdan oluşan 4 gruba ayrılacaktır. Her grup kendi içerisinde tek devreli lig usulü maçlar yapacaklardır. Gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımlar bir üst tura çıkmaya hak kazanacaklardır. Bir üst tura çıkan 8 takım çapraz eşleşme ile eşleşecek ve sonra sırasıyla çeyrek final, yarı final ve final maçları oynayacaklardır.”(dy)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here