Ünlü Diyetisyen Prof. Dr. Canan Karatay yarın Kırklareli’de

51
Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan Fen Bilimleri Kırklareli Koleji geçtiğimizi eğitim ve öğretim yılında düzenlemiş olduğu sayısız Eğitim, Kültür ve Sosyal faaliyetlerine bu yılda kaldığı yerden devam ediyor.
HABER MERKEZİ
Fen Bilimleri Kırklareli Koleji Müdürü Güney Filiz ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Engülen Artun yaptıkları açıklamalarında şunları kaydettiler:
“Fen Bilimleri Koleji olarak Kırklareli’de kurulduğumuz günden itibaren eğitim anlayışına değişik bir boyut kazandırdık. Eğitimin sadece okuma veya yazma ile değil gerçekleştirilecek olan Sosyal ve Kültürel Etkinliklerle birlikte daha üst noktalara erişebileceği düşüncesi ile sayısız etkinliklere imza attık. Geçtiğimiz dönemlerde gerçekleştirdiğimiz Eğitim, Kültür ve Sosyal Faaliyetlerimize bu dönemde kaldığımız yerden devam ediyoruz.
Bu kapsamda yarın saat 14.00’te Ülkemizde kendi alanında tanınmış en ünlü simalarından Prof. Dr. Canan Karatay’ı ilimize getiriyoruz. Kolejimizin Konferans Salonu’nda 07 Aralık 2014 Pazar günü (yarın) saat 14.00’te düzenleyeceğimiz programımızda Prof. Dr. Karatay “Günümüzde Sağlık Beslenme” konusunda bir seminer gerçekleştirecek. Bu seminerimiz Ücretsiz olup, tüm Kırklareli halkımız davetlidir. Seminerimize katılmak isteyenler için saat 13.30’da Kırklareli Vilayet Meydanı ile Karagöz Meydanı’ndan Ücretsiz olarak araçlarımız kalkacak. Tüm halkımızı düzenleyeceğimiz seminerimize bekliyoruz.”
* Canan Efendigil Karatay kimdir?
1943 yılında Elazığ’da doğdu. İstanbul Bilim Üniversitesi Eski Rektörü ve İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Ana Bilim Dalları Öğretim Üyesi, Kalp ve iç Hastalıkları Uzmanı’dır. Lise eğitimini 1961 yılında Üsküdar Amerikan Lisesi’nde tamamlayan Karatay, 1967 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1972 yılında İstanbul Üniversitesi Tedavi Kliniği’nde İç Hastalıkları Uzmanlık Eğitimi’ni tamamladı. 1972-1974 yılları arasında kazandığı İngiliz Hükümeti Bursu ile Liverpool Regional Cardiac Center’da Kardiyoloji Alanında Uzmanlık Eğitimi’ne başladı. 1974-1976 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Tedavi Kliniği’nde Başasistan olarak çalıştı. Karatay, görevini Grup Florence Nightingale Hastanesi’nde sürdürüyor. Canan Efendigil Karatay Türkiye’de ilk kez uyluk atar damarı yoluyla koroner anjiografi yapan cerrahtır. Yayınladığı  Kitabıyla çok konuşulmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü kurucularından olan ve halen Onursal Öğretim Üyesi sıfatıyla ders vermekte olan Ali Karatay’la evlidir. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here