“Üniversiteler 12 Eylül öncesi ortama çekilmek isteniyor”

6
Son günlerde ülkemizde yaşanan olayların bir Demokratik Protesto’nun çok
ötesinde ayrışmaya, karşı görüşe tahammülsüzlüğe, bir adım sonrasında
da kaba kuvvet ve şiddete zemin hazırlayacak  nitelikte çirkin ve tasvip
edilmeyen gelişmeler olduğunu belirten Alperen Ocakları Edirne Şube
Başkanı Alpaslan Cankaloğlu şunları kaydetti:

HABER MERKEZİ

“Biz bu gibi olayları 40 sene evvelinde, 12 Eylül 1980 öncesinde iliklerine kadar yaşayan bir teşkilatın mensuplarıyız. Masum öğrenci hareketleri, demokratik gösteri ve hak arama adı altında başlayan ve zamanla ülkemizi kanlı bir şiddet sarmalına sokan, sağ-sol çatışmasına sürükleyen, mahallelerin, okulların, devlet dairelerinin köylerin şehirlerin parsellendiği, kurtarılmış bölgeler yaratıldığı yıllarda da bu hareketlerden medet uman ve siyasi rant elde etmeye çalışan siyasi şahsiyetler de vardı.
Bu gibi hareketler karşısında gerek üniversite yöneticilerimiz ve gerekse bütün derdi okumak, meslek sahibi olmak ailesine memleketine faydalı insan olma gayreti içinde olan öğrencilerimiz çok dikkatli olmalı ve bu gibi provokasyonlara, kışkırtmalara gelmemelidir.
Gençlerimiz akıllıdır feraset sahibidir. Birileri ülkenin huzur ve sükûnunu bozmak amacıyla en kolay şekilde sokağa çekilecek kitle olan gençleri-üniversite öğrencilerini tetiklemek için her türlü provokasyonu yapabilirler. Başta aileler olmak üzere kanaat önderlerini gençlik örgütlerini, gençlik liderlerini ve sorumlu mevkideki bütün aklıselim sahiplerini sağduyuya ve bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.