“Üniversite ve Şehir” ilişkisi 5. kez masaya yatırılacak

9
Kırklareli Valiliği ile Kırklareli Üniversitesi’nin ortaklaşa yürüttükleri “Geçmişten Geleceğe Kırklareli Projesi” kapsamında gerçekleştirilen Kırklareli Söyleşileri’nin 5’ncisi bugün yapılacak.

 
* HABER MERKEZİ
Kırklareli Valiliği ile Kırklareli Üniversitesi’nin ortaklaşa yürüttükleri “Geçmişten Geleceğe Kırklareli Projesi” kapsamında gerçekleştirilen Kırklareli Söyleşileri’nin 5’ncisi bugün saat 16.30’da Kırklareli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
“Kırklareli Söyleşileri”nin ilki 20 Ocak 2010 tarihinde Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Şaban Teoman Duralı, ikincisi 27 Şubat 2010 tarihinde Prof. Dr. Mete Tunçay, üçüncüsü 31 Mart 2010 tarihinde Tarihçi Mehmet Genç, dördüncüsü 30 Nisan 2010 Cuma günü Prof. Dr. Hüsamettin Arslan tarafından “Şehir ve Üniversite” başlığı altında gerçekleştirilmişti. Yapılan söyleşilere başta sivil toplum örgütleri olmak üzere vatandaşlar yoğun ilgi göstermişlerdi.
Prof. Dr. İsmail Kara tarafından ‘”Üniversite ve Şehir” konusunun ele alınacağı  “Geçmişten Geleceğe Kırklareli” konulu panel bugün Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Düzenlenecek olan panele önceki söyleşilerde olduğu gibi sivil toplum örgütleri ile vatandaşların yoğun bir ilgi göstermesi bekleniyor. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here