“Üniversite ile Kırklareli arasında köprü vazifesi yapıyoruz”

3
Kırklareli Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Vekili Öğretim Görevlisi Erdal Üstün; “Merkezimiz Üniversitemiz ile Kırklareli arasında köprü vazifesindedir” dedi.
HABER MERKEZİ
Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin 19 Ocak 2011 tarihinde kurulduğunu belirten Üstün, Dikey Geçiş Sınavı Kursu’nun, Üniversiteler Arası Dil Kursunu’nun, Kamu Personeli Dil Sınavı Kursu’nun ve Temel İngilizce Kursu’nun 26 Kasım’da başlayacağını söyledi.
Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin amacını anlatan Üstün, şunları kaydetti;
“Günümüzde bilginin önemi ve kullanılmasının sektörlere ve kullanıcılara aktarılması değişik yöntemleri ve teknolojileri de beraberinde geliştirmiştir. Sürekli Eğitim, Hayat Boyu Öğrenme öncelikli olarak üniversitelerde, devamında yerel yönetimleri de kapsayan kurumsal yapılanmalara dönüşmüştür. Bu hızlı değişimlere çabuk uyum sağlamak için yapılacak işlerin başında, illerin ve bölgelerin gelişmişlik düzeylerini de dikkate alarak hayat boyu öğrenme de sürdürülebilir ve güncellenen bir eğitim yapılanmasına başvurulması gerekmektedir. Bu yapılanma ile talep eden her yaşa ve kişiye eğitim hakkı sağlayacak altyapı oluşturularak değişen ekonomik gelişmelere göre toplumdaki herkesin mesleki rekabet düzeyini geliştirecek bir fırsat sağlanacaktır.
Bu amaçlarla işlev görecek Kırklareli Üniversitesi Sürekli Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi açılması teklifi 19 Ocak 2011 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelenmiş ve 2547 sayılı kanunda değişik 7/d-2 maddesi uyarınca uygun görülerek merkezimiz açılmıştır.
* “Planlanan 14 farklı program var”
Kırklareli Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi, Kırklareli Üniversitesi’nin eğitim, öğretim ve araştırma yaptığı tüm alanlarda yaygın eğitim programları düzenleyerek, üniversitenin kamu, özel sektör ve uluslar arası kuruluşlarla işbirliğinin gelişmesine katkıda bulunmak üzere faaliyetlerine devam etmektedir.
Kırklareli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ilimizdeki eğitim ihtiyaçlarını dikkate alarak çeşitli alanlarda eğitim programları düzenlemektedir. Açılması kurumsal ve bireysel isteklere göre planlanan programlar;
Eğiticilerin Eğitimi, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Sertifika Eğitim Programı, Tıbbi Satış Temsilcisi Sertifika Programı, Sağlık Kurumları Yönetimi Sertifika Eğitim Programı, Laboratuar Teknikleri ve Standartları, Spk Temel Düzey Sınav Hazırlık Programı, Yaratıcı ve Eleştirel Düşünme Teknikleri, Temel Bilgisayar Kursu, 0smanlı Türkçesi Kursu, Evde Yaşlı ve Hasta Bakım Elamanı Yetiştirme Kursu, Radyasyondan Korunma Kursu, Bilgisayar Destekli Proje Çizimi (autocad), Dikey Geçiş Sınavı( DGS) hazırlık kursu, Temel İngilizce Kursu, KPDS ve ÜDS kursularıdır.
Bu programlardan; Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 19 Kasım 2011’de, ÜDS ve KPDS Kursu ve Temel İngilizce Kursu 26 Kasım.2011’de başlayacak.Müracaatları Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü idare binasında bulunan Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğümüzde devam etmektedir” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.