Unesco Türkiye Milli Komisyonu’ndan Vali Aydoğdu’ya ziyaret

3
Unesco Türkiye Milli Komisyonu’ndan Vali Aydoğdu’ya ziyaret

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Genel Sekreteri Dr. Nihat Zal ve heyeti, 02 Aralık Çarşamba günü Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu’yu ziyaret etti.

Genel Sekreter Dr. Nihat Zal, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu’nun UNESCO Bulgaristan Milli Komisyonu ile Yıldız Dağları Bölgesi’nin Türkiye-Bulgaristan sınırı boyunca uzanan yerleşim birimlerinde ortak müzik kültürünün saptanması ile ilgili bir projenin başlatıldığını belirterek, Proje hakkında Vali Aydoğdu’ya bilgiler verdi.

Vali Yardımcısı Ismail Gültekin,  Il Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Akaya ve Halk Kültürü Araştırmacısı Zekeriya Kurtulmuş’un da bulunduğu proje bilgilendirme ziyaretine,                                            

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu’ndan Genel Sekreter Dr. Nihat Zal, Proje Koordinatörleri Prof. Dr. Öcal Oğuz, Dr. Mehmet Kalpaklı, Uzmanlar Selcan Gürçayır, Neslihan Sönmez, Burak Sönmez, Meltem Ağır, UNESCO Bulgaristan Milli Komisyonu’ndan Proje Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Mila Santova, Uzmanlar Yrd. Doç. Dr. Ruja Neıkova, Yrd. Doş. Dr. Bojidar Alexıev ve Mieglena Ivanova katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here