Ümit Hakan Bozkurt SGK çalışanlarına neşeli saatler yaşattı

8
* İletişim Uzmanı Ümit Hakan Bozkurt Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çalışanlarına hizmet içi iletişim semineri verdi.
HABER MERKEZİ
Sosyal Güvenlik Kırklareli İl Müdürlüğü verimliliği arttırmak amacıyla her yıl düzenlediği Hizmet İçi Eğitim Seminerleri’nden birini de dün Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi.
16 Haziran 2012 Cumartesi günü 10.00-14.00 saatleri arasında verilen seminere; Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mehmet Bayram, Lüleburgaz Merkez Müdür Vekili Selçuk Algün, Babaeski Merkez Müdür Vekili Aylin Dikmen, Vize Merkez Müdür Vekili Hasan Hüseyin Şenlik, İl Müdürlüğü ve Merkez Müdürlükleri’nde çalışan personelin tamamı katıldı. 
Semineri veren İletişim Uzmanı Ümit Hakan Bozkurt esprileriyle katılımcılara keyifli anlar yaşattı. İletişimde insanlara karşı görüntüsüne göre ön yargılı davranmanın çok şey kaybettirdiğini vurgulayan Bozkurt, insanları dinleyerek görünmeyen kişiliğinin ortaya çıkarılmasının çok önemli olduğunu söyledi. 
Kişileri kendilerini önemli hissettirmenin de çok önemli olduğunu vurgulayan Bozkurt; “Kişilerle karşılaşmalarımızda bir selamın yanı sıra onlarla daha uzun konuşup ona önem verdiğinizi ve onu düşündüğünüzü hissettirmeniz çok önemli. O kişiyle bir kez daha karşılaştığınızda emin olun ki size bakış açısı her zamankinden daha farklı olacaktır. Çünkü insanlar önemli hissetmeyi seviyorlar” dedi.
Kadınların erkeklere nazaran daha kibar olduğunu vurgulayan Bozkurt; “Erkekler kendilerinde sert görünme ihtiyacı duyuyorlar. Erkekleri sık sık kaşları çatık bir şekilde görmek mümkün. Ben bayanlarımıza bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Eminim ki birçoğunuzun eşi eve geldiğinde kaşları çatık, sözleri sert oluyordur. Ama bu durum eve girdikten sonra eğer iyi karşılanırsa en fazla 4 dakika sürer. Akıllı kadın dayak yemez. Eşiniz dışarıdan o şekilde geldiğinde onu güler yüzle karşılamaz inadına üstüne giderseniz maalesef ki hiç istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Kadınlarımızın bunu yapmalarını tavsiye ederken erkelerimize de birkaç tavsiyem olacak. erkekler de işten geldiklerinde bir odaya oturup televizyon izlemek yerine eşinin yanına gidip en fazla 5 dakika eşinle ilgilenmesi, gününün nasıl geçtiğini sorması ve bir ihtiyacının olup olmadığını sorması kadını mutlu edecektir” şeklinde konuştu.
İletişim Uzmanı Ümit Hakan Bozkurt seminerde sık sık yaptığı esprilerle Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarına keyifli ve neşeli anlar yaşatırken iş ve sosyal hayatlarına yeni bakış açıları kazandırdı. (yş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here