Uluslararası 6. Cumhuriyet Bisiklet Yol Yarışı sona erdi

30
Edirne’de düzenlenen yarışa, Yunan ve Bulgar sporcuların da aralarında bulunduğu 77 kişi katıldı.
Edirne Bisiklet Kulübünce (EBİS) düzenlenen Uluslararası 6. Cumhuriyet Bisiklet Yol Yarışı’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.
Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak, yarış başlamadan önce yaptığı konuşmada, Cumhuriyet’in kuruluşunun 91. yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen yarışın anlamlı olduğunu söyledi. Ocak, sporculara başarılar diledi. 
EBİS Başkanı Sadi Çalışkan da yarışlara katılımın her yıl arttığını ifade etti. Çalışkan, organizasyona yurdun çeşitli illerinden sporcuların yanı sıra Bulgaristan ve Yunanistan’dan da katılım olduğunu belirtti.
Yarışta, 77 sporcu kategorilerinde dereceye girebilmek için 50 kilometrelik parkurda pedal çevirdi. Yarışta dereceye giren sporculara ödülleri, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ocak tarafından verildi.
Vali Şahin, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Cumhuriyet’in kuruluşunun 91. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışta, önemli olanın bitiş çizgisini değil, dostluğu göğüslemek olduğunu, bunun da başarıldığını belirtti.
Gürkan ise Serhat kenti Edirne’nin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürümeye devam edeceğini söyledi.
 *Yarışta kategorilerinde dereceye girenlerin ismi şöyle:
 *Yıldız kızlar:
1- Gamze Kaplan
2- Derya Kadıoğlu
 * Yıldız erkekler:
1- Anıl Efe Yılmaz
2- İsa Yasin
*Genç Erkekler:
1- Thimos Goulantis
2- Gazi Yıldırım
3- Cem Soysever
Büyük erkekler:
1- Çağrı Ekşi
2- George Uyruasis
3-Doğukan Gökalp
+30 Masterler
1- Özden Çeker
2- Mustafa Çavuş
3- İlhan Gün
*40 Masterler
1- Hüseyin Suda
2- İrfan Türetgen
3- Mutlu Erçevik (aa)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here