“Uluslararası 2. Trakya Bölgesi Kalkınma-Girişimcilik Sempozyumu” 01-02Ekim’de yapılacak

11
Bu yıl ikincisi düzenlenen ve Kırklareli Üniversitesi’nin (KLÜ) ev
sahipliğini yapacağı “Trakya Bölgesi Kalkınma-Girişimcilik Sempozyumu”
01-02 Ekim 2010 tarihlerinde Kırklareli merkez ilçeye bağlı Demirköy
İlçesi İğneada Beldesi’nde bulunan İğneada Resort Otel’de
gerçekleştirilecek.

HABER MERKEZİ

Trakya Bölgesi’nin Kalkınma ve gelişimi ile ilgili tarihi sürecin değerlendirileceği, mevcut durum ve problemlerin analiz edileceği programda Kalkınma ve Girişimcilikle irtibatlı olarak bölgenin Tarım, Turizm, Sanayi ve sosyal yapısı tartışılacak.
Kırklareli’den kamu kurum ve kuruluşlarından üst düzey katılımcıların iştirak edeceği programa, açılış konuşmacısı ve sempozyum onur konuğu olarak Kırklareli Valisi Muammer Muşmal ve Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç katılacak.
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen sempozyumun açılış programına Ajans Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstünde konuşmacı olarak iştirak edecek. İki gün süreyle gerçekleşecek programa onur konuğu ve konuşmacı olarak Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Orak, Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derman Küçükaltan, Çanakkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kazım Kirtis,  İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Murat, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Suat Oktar,  Maltepe Üniversitesi İsletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nazif Gürdoğan katılacak.
Sempozyum açılış programı 01 Ekim 2010 Cuma günü 09: 45’te başlayacak. Üç ayrı salonda eşzamanlı olarak düzenlenecek sempozyumda Türkçe ve İngilizce olmak üzere Türk ve yabancı katılımcıların sunacağı toplam 62 tebliğ yer alacak.
Ayrıca Kırklareli Üniversitesi’nin (KLÜ) ev sahipliğini yaptığı, Trakya Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve İstanbul  Ticaret Üniversitesi’nin ortak katılımı ile düzenlenecek olan Sempozyum’a KLÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Enver Duran, Varna Hür Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Anna Nedyalkova, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Orman, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necla Pur, Makedonya Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüner Şencan, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nizamettin Şenköylü ve Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hilmi Ünlü’nün katılması beklendiği öğrenildi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.