Ulukonak Merası arsa vasfı kazanacak

18
Kırklareli merkez ilçeye bağlı İnece Beldesi Ulukonak Mahallesi içinde
kalan mera vasfı taşıyan 120 dönümlük araziye İnece Belediye Başkanı
İlyas Yılmam’ın yoğun çalışmaları ile arsa vasfı verilecek.

HABER MERKEZİ
4 Ocak 2011 Salı günü saat 18.30’da İnece Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapılan Ocak ayı İnece Belediye Meclis toplantısında alınan karar gereği İnece Beldesine bağlı Ulukonak Mahallesi yerleşim yeri içinde kalan mera vasfındaki arazi belediye adına alınarak, bankadan  kullanılacak kredi ile arsa parselasyonu yapılarak arsa vasfına getirilip bu alanda ikamet eden vatandaşların ev ve arsa sahibi olma hayali gerçeğe dönüşecek.
Ulukonak Mahallesi’nin sıkıntılı olan bu bölgesinde ikamet eden vatandaşlarında katıldığı meclis toplantısında konu ile ilgili konuşan İnece Belediye Başkanı İlyas Yılmam Ulukonak’ın içinde bulunan 1930’lu yıllardan bugüne kadar çözümsüz kalan mera vasfında bulunan yerleşim yerinde en son 1986 yılında kadastro pafta çalışması yapıldığını belirtti. Başkan Yılmam, harita eşliğinde yaptığı anlatımda Ulukonaklıları bilgilendirerek bu konuda hali hazır harita çalışması yapılması gerektiğini, bununda meclis kararı ile olacağını, bunun ardından binlik, 5 binlik, 25 binlik parseller bazında çalışmaların olacağını, bunların yapılması içinde meclisin Belediye Başkanı ve Belediye Encümeni’ne yetki vermesi gerektiğini kaydetti.
Bu işlerin yapılması içinde Mera Komisyonu’na bir bedel ödenmesi gerektiğini belirten Başkan Yılmam, arsa vasfına döndürülecek alanın Milli Emlak Müdürlüğü’nden Belediye’ye devir olması ile birlikte çalışmanın yaklaşık 3 ay içinde sonlanacağını söyledi.
Toplantıya katılan Ulukonak Mahallesi sakinleri de Başkan Yılmam’ın anlatımına karşı kafalarındaki soru işaretlerini cevaplandırmak için kendisine sorurla yönelttiler. Tüm soruları cevaplandıran Başkan Yılmam Ulukonak Mahallesi sakinerininde onayını altıktan sonra meclis üyeleri ile yapılan görüşme snucunda gündem maddesi onaylandı.
* “Ulukonaklıların ev ve arsa hayali gerçek olacak”
İnece Belediye Başkanı İlyas Yılmam toplantı sonrası gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada şunları kaydetti; Ulukonağımızın sorunlu olan bu bölgesinde ikamet eden vatandaşlarımızın katılımı ile yaptığımız Ocak Ayı Belediye Meclis toplantımızın gündem maddesi ile bu vatandaşlarımızın sorununu çözeceğiz. Ulukonak’ın 1930’lu yıllardan bugüne kadar çözümsüz kalan mera vasfındaki alan yerleşim yeri içinde bulunduğundan arsa vasfına dönüştürülecek. Böylece bu alanda yaşayan vatandaşların ev sahibi olma hayali gerçek olacak. Belediye Meclisimizin aldığı kararlar ve Mera Komisyonu’na ödenecek olan bedel Belediye Meclisimizce onaylandı. Harita çalışmaları, komisyon raporları ve Milli Emlak Müdürlüğü’nden olacak devir ile tahmini olarak 3 aylık bir süre içinde bu bölgede yaşayan vatandaşlar arsa ve evlerine kavuşacaklar. Bu konuda bize destek veren tüm kamu kurum ve kuruluşlar ile İnece Belediye Meclisimize teşekkür ederiz.” (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here