Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi Başkanı Oral:

24
“Çocuk katilleri için idam cezasının getirilmesini istiyoruz”
“Çocuk katilleri için idam cezasının getirilmesini istiyoruz”
HABER MERKEZİ
15 Mart 2014 tarihinde Kırklareli’de, okula gitmek üzere evinden ayrılan ve bir daha haber alınamayan 10 yaşındaki Halil İbrahim Aktaş 3 gün sonra boğulmak suretiyle öldürülmüş olarak bulunmuştu. 
Halil İbrahim Aktaş’ın ölmeden önce birlikte görüldüğü, aynı mahallede oturan Y.T. gözaltına alınmış ve Y.T. Halil İbrahim’i boğarak öldürdüğünü itiraf etmişti.
 Kırklareli’de yaşanan bu vahşete tepki gösteren onbinlerce kişi, Vilayet Meydanı’nda toplanarak Aktaş ailesinin Karacaibrahim Mahallesi’ndeki evlerine kadar yürümüş ve evin önünde emekli imam Ahmet Doğan ile birlikte minik Halil İbrahim için dualar etmişlerdi. 
Acıların en büyüğünü yaşayan Aktaş çiftine Allah’tan sabır dileyen Doğan; “Hiçbir anaya, babaya Rabbim böyle bir acı göstermesin temennisinde bulunuyorum. İnsanlığın bütün yaralarına merhem olmak için İslam lazım. Güzel Müslüman olamayışın neticesinde analar ağlıyor, babalar ağlıyor" diye konuşmuştu.
Kalabalık grup daha sonra evin önünden ayrılarak Şehit Hayrettin Yesin Polis Merkezi Amirliği önüne yürüyerek katilin kendilerine verilmesini istemiş ve burada da protestolar da bulunmuşlardı.
Ayşe Oral Başkanlığında ki Kırklareli Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi sekiz ay önce hunharca öldürülen 10 yaşında ki Halil İbrahim’in Ailesi’ni ziyaret ederek, çocuk katilleri için idam cezasının kanun kapsamına alınması için bir kampanya başlattı.
Kırklareli Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi Başkanı Ayşe Oral gazetemize yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“Türkiye’de çocuk istismarları ve ölümleri her geçen gün artıyor. Bunun bir örneği de 18 Mart 2014 tarihinde Kırklareli’de yaşandı. 10 yaşında ki kardeşimiz Halil İbrahim hunharca boğularak öldürüldü. Ailesi’nin dünyası yıkıldı. Allah kimseye yaşatmasın ama ateş düştüğü yeri yakıyor. Bir an düşünün. Lütfen evladını kaybeden ailenin yerine kendinizi koyun. Öpmeye, koklamaya,  sarılmaya kıyamadığınız. Gözünün içine baktığınız, bir damla gözyaşına tahammül edemediğiniz evladınızın öldürüldüğünü düşünün. Düşünmesi bile tüyler ürpertici değil mi? Ülkemizde yaşanan bu istismar ve cinayetlerin tek sebebi kanun gereği verilen cezaların caydırıcı olmamasındandır. Biz Kırklareli Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi olarak çocuk katilleri için idam cezasının getirilmesini istiyoruz. Bunun için de bir kampanya başlattık. Dağıttığımız broşürlerle konuyu halkımızla paylaşıyor ve büyük destek alıyoruz. Devletin yetkili organlarının çocuk katilleri için idam cezasını bir kez daha düşünmesini, hatta zaman geçirmeden kanunlaştırmasını istiyoruz.” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here