“Ülkemizde milli birlik, beraberlik ve kardeşlik hakim olmalı”

16
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK) Tekirdağ İl Başkanlığı’nın Genişletilmiş İstişare Toplantısı Şarköy’de yapıldı.

 


TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, Şarköy Öğretmenevi’ndeki toplantıda yaptığı konuşmada, demokratik açılımın 8 aydır gündemde olduğunu bildirdi.  Türkiye nüfusunun 72 milyon olduğunu ve kimseye etnik ayrım uygulanmaması gerektiğini belirten Akbulut, bu ülkede herkesin kardeş olduğunu ifade etti.
Türkiye’de yaşayan herkesin eşit haklara sahip olması gerektiğini anlatan Akbulut, herkesin birbirine saygı duyması gerektiğini söyledi.
Akbulut, şunları kaydetti:
”30 yılı aşkın süredir ülkemizdeki bir numaralı sorunumuz terördür. Çok şehit verdik ama çözülemedi. Biz artık bu terör bitsin istiyoruz. Sorunlarımızı konuşarak, görüşerek çözümlemek istiyoruz. Osmanlı’da Alevi, Sünni, Müslüman, Hıristiyan birlikte yüzyıllar boyunca sorunsuz yaşadı. Ülkemizde milli birlik, beraberlik ve kardeşlik hakim olmalı. Bu ülkede yaşayan herkes bu ülkenin vatandaşıdır.”
Akbulut, Anayasa değişikliğiyle ilgili şöyle konuştu:
”Anayasa değişikliğine gidilme sebebi, çıkarılan kanunların işlerlik kazanması, parti kapatmaların zorlaştırılması, Anayasa Mahkemesi’ne dava açımının önünün açılması, demokratik özgürlüklerin daha da gelişmesidir. Anayasa değişikliğine gidiliyor ve bu değişiklik halkın yararınadır.”
AK Parti Tekirdağ Milletvekili Necip Taylan ise milletin refah düzeyini yükseltmek için yeni projeler ürettiklerini belirtti.
Toplantıya Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, Hoşköy Belediye Başkanı Kemal Özvarlık, İl Genel Meclisi Üyesi Sebahattin Karayer, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Soner Çizen ile partililer katıldı.aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.