“Ülkemizde kara bulutlar dağılmıyor”

9
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Yönetim Kurulu, son günlerde Türkiye’nin gündemini meşgul eden olaylar hakkında bir basın açıklaması yaptı. 
HABER MERKEZİ 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Yönetim Kurulu, son günlerde Türkiye’nin gündemini meşgul eden olaylar hakkında bir basın açıklaması yaptı. CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin’in okuduğu basın açıklamasına Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile CHP Kırklareli İl Yönetimi katıldı.
 CHP Kırklareli İl Yönetim Kurulu adına basın açıklamasını okuyan İl Başkanı Recep Zengin şunları kaydetti;
“Ülkemizde kara bulutlar dağılmıyor. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bombayla katledilen 32 gencimizin, pusu kurularak haince vurulan şehit onbaşımızın, uykularında şehit edilen gencecik polislerimizin yasını tutmaktayız. Dilden ve etnik kimliklerden bağımsız salt bir acı içerisindeyiz. İstanbullu, Samsunlu, Trabzonlu olmalarına rağmen ırk üzerinden sorgulanan 32 gencimizin de onların sözde intikamı için kalleşçe şehit edilen vatan evlatlarımızın acısını yüreğimizin en derininde hissediyoruz. Bu acıyı bize yaşatan, bizi zorla bir savaşın tarafı haline getirmeye çalışan AKP zihniyeti bu sürecin tek sorumlusudur. Yıllardır avazımız çıktığı kadar bağırmamıza, İŞİD terörünün günün birinde ülkemizi vuracağını defalarca haykırmamıza rağmen AKP bildiğini okumaktan vazgeçmemiştir. Dolayısıyla akan bunca kanın, dökülen onca gözyaşının sorumlusu AKP diktasıdır. Sınırlarımız yolgeçen hanına çeviren, teröriste hastanelerimiz de yer açan, insani yardım kamplarının adeta bir terör kampına dönmesine göz yuman AKP zihniyeti kendi egolarının, siyasi kirli ilişkilerin bedelini masum halkımıza ödetmektedir.
İŞİD gibi eli kanlı bir katil sürüsünü dahi ”birkaç heyecanlı çocuk" olarak niteleyenler bu vahşetin sorumlusudur. Cumhuriyet Halk Partisi olarak ezilenlerin ve güçsüzlerin yanında olmaktan vazgeçmeyeceğiz. Akan kanın hesabını soracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Adice kalleşçe katledilen tüm evlatlarımıza Allah’tan rahmet,ailelerine ise sonsuz sabır ve başsağlığı dileriz.”  (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here