“Ulaşımı rahatlatacağız”

52
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, göreve geldiği andan itibaren kendisini içerisinde bulduğu Ulaşım Sorunu’nu kökten çözmek için başlattığı yoğun çalışmaların neticesini aldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, göreve geldiği andan itibaren kendisini içerisinde bulduğu Ulaşım Sorunu’nu kökten çözmek için başlattığı yoğun çalışmaların neticesini aldı. Başkan Kesimoğlu’nun dirayetli girişimleri sonucunda Kırklareli merkez ilçede faaliyet gösteren 4 Kooperatif birleşerek “Kırklareli Ulaşım Kooperatifi”ni kurdular.
Kırklareli merkez ilçe Karahıdır Mahallesi Belediye Dükkânları’nda kuruluşu gerçekleştirilen Kooperatifin açılışı için 14 Şubat 2015 Cumartesi günü saat 12.00’de tören düzenlendi. Düzenlenen açılış törenine; Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Başkan Vekili Adem Sevim, Başkan Yardımcısı Mehmet Gider, Mahalle Muhtarı Reşat Vardar, Kooperatif Başkanı Ercan Yılmaz, Kooperatif Üyeleri ile vatandaşlar katıldı.
Kırklareli’deki Ulaşım Sorunu’nu kökten çözmek için ilk adımı attıklarını belirten Başkan Kesimoğlu açılış öncesinde yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Ulaşım sorununu çözme konusunda uzun süredir girişimlerimiz devam ediyordu. Bu konuda yaptığımız girişimler sonrası 4 kooperatifimizi “Kırklareli Ulaşım” olarak tek çatı altında topladık. Tüm kooperatiflere gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Prosedürlerin tamamlanmasının ardından, çok kısa bir süre içerisinde ulaşım sorununu da çözmüş olacağız. Bu güzel, yararlı kooperatifimizin açılışını yaptık. Bundan sonra daha güzel mutlu günler yaşayacağız. Kırklareli’mizin ulaşım problemi var bu girişimlerle ulaşım problemini kökten çözeceğiz. 4 kooperatif arasında, şoförlerimiz, halkımız arasında çeşitli problemler vardı. Ama artık bütün problemleri aşmış bulunuyoruz. Artık olumsuz hiçbir şey kalmadı. Ben Belediye Başkanınız olarak bundan büyük memnuniyet duyuyorum. Ben göreve gelir gelmez bu sürecin içine girdim. Halkımızın temsilcisi olarak beklentilerimizi dile getirdik. Biz sadece bir tarafın hak ve menfaatlerini korumak sorumluluğunda değiliz. Biz her kesimin belediye başkanıyız ve her kesimi kollamak gözetmek durumundayız. Bizim makamımızın ve yüreğimizin makamı her zaman herkese açık. Sorunları çözmek için geldik. Bundan sonra hep birlikte daha mutlu, daha huzurlu bir Kırklareli gerçekleştireceğiz.”
Konuşmanın ardından 4 kooperatifin birleştirerek oluşturdukları “Kırklareli Ulaşım Kooperatifi”nin bürosunun açılış kurdelesi Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Başkan Vekili Adem Sevim ve Kooperatif Başkanı Ercan Yılmaz tarafından kesildi. Başkan Kesimoğlu büronun açılışının ardından Kooperatif yetkililerinden bilgiler aldı. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here