“Ulaşımda destanlar yazdık”

16
Kırklareli Üniversitesi 2011-2012 Akademik Yılı açılış töreni için 30 Eylül 2011 Cuma günü Kırklareli’ne gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ilk ziyaretini Kırklareli Valiliği’ne yaptı.
HABER MERKEZİ
Ardından açılış törenine katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, son olarak Kırklareli AK Parti İl Binasına ziyarette bulundu. 
Saat 13.30’da Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan ve İl Başkanı Emin Tunç ile birlikte il Binasına gelen Bakan Yıldırım AK Parti Hükümeti’nin Kırklareli ve Türkiye’deki icraatlarını anlattı.
Bakan Yıldırım son 9 yılda başbakanın irade ve liderliği ile destanlar yazdıklarını ifade etti. Ülkenin her köşesine iletişim yollarını yaydıklarını ifade eden Bakan Yıldırım, çok büyük bir medeniyet dönüşümü yaptıklarını ifade etti. 450 trilyonluk yatırım kapsamında Kırklareli’de Kırklareli’de 7 kilometrelik bölünmüş yolu 115 kilometreye çıkardıklarını belirten Bakan Yıldırım, önümüzdeki dönemde yol projelerinin devam edeceğini, Kırklareli-Kofçaz arasında bir bölünmüş yol çalışmasının başladığını bu çalışma kapsamında Kırklareli Üniversitesi kampusüne kadar yol yapılacağını belirtti.
Yıldırım; “Kırklareli’de yatırımların yarısın da fazlası bizim bakanlığımıza ait. 9 yıl içerisinde 450 trilyonluk yatırım, 7 kilometre bölünmüş yolu 115 kilometre çıkartmışız. Daha devam eden projelerimiz var” dedi.
* “Terörden ve nefretten bu ülkeye hiç bir fayda gelmeyecek”
Bakan Yıldırım, bir gazetecinin “Terör örgütünün öğretmen kaçırmalarını nasıl değerlendiriyorsun?” sorusu üzerine, terörle mücadeleyi, güvenlik kuvvetlerinin amansız bir şekilde sürdürdüğünü belirtti.
Terör faaliyetlerinin, ülkenin enerjisini tüketen çıkmaz bir sokak olduğunu ifade eden Bakan Yıldırım; “Kandan, terörden ve nefretten bu ülkeye hiç bir fayda gelmeyecek. Biz Iğdır’da, Şırnak’ta, Hakkari’de ülkenin her yerinde yol, hava alanları yaparken Ülkemizin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini, dinamitlemeye çalışan silahlı terör örgütü de maalesef  boş durmuyor. Bu ülke  hepimize yeter, 74 milyon kardeş olarak bir ve beraberlik içerisinde bu ülkeyi Büyük Atatürk’ün bize gösterdiği çağdaş, uygarlık seviyesine çıkartmak için el birliği edelim. Terör çıkar yol değildir, zaman birlik beraberlik ve kardeşlik zamanıdır.” 
* “Tüm vatandaşlarımız bizim için 1. sınıftır”
Bir gazetecinin de “Bulgaristan Romanlarına karşı bir soykırım var, neler düşünüyorsunuz?” sorusunu cevaplandıran Bakan Yıldırım;
“Roman vatandaşlarımız hangi etnik gruptan gelirse gelsin tüm vatandaşlarımız bizim için 1. sınıftır. Ülkemizde tabi böyle bir ayrımcılığın olmaması yetmez, soydaşlarımızın komşu veya başka ülkelerde haksızlığa uğruyor ise onun takipçisi de yine biz olacağız. Bu konuda Başbakanımızı Dünya biliyor. Bırakın Türkiye içerisinde Arap aleminde, Balkanlarda çevremizde nerede bir zulüm varsa, haksızlık var ise Başbakanımızın gür sesini bütün dünya bilir. Muhakkak ki iç işleri politikamız diplomasimiz bu konuları takip ediyor gerekeni yapacaktır.” 
Ziyaret sonunda Bakan Yıldırıma Kırklareli’ne has bir teneke peynir hediye edildi. Bakan Yıldırım daha sonra helikopter ile Kırklareli’den ayrıldı. (ue-cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.