Ulaşım’a kooperatifli çözüm

48
Kırklareli’nde uzun süredir gündemi meşgul eden ulaşım sorunu Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu’nun girişimleri sonrası çözüme kavuşuyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nde uzun süredir gündemi meşgul eden ulaşım sorunu Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu’nun girişimleri sonrası çözüme kavuşuyor.
Kırklareli’nde bulunan 4 kooperatif birleşerek “Kırklareli Ulaşım Kooperatifi” adı altında tek çatıda toplandı.
14 Şubat 2015 Cumartesi günü (bugün)  saat 12.00’da Karahıdır Mahallesi Belediye dükkanlarının bulunduğu bölgede açılacak olan büro “Kırklareli Ulaşım Kooperatifi” yeni adı ile faaliyete geçecek.  
* “Kooperatiflerimize teşekkür ediyoruz”
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, ulaşım sorunun çözülmesi konusunda birçok girişimlerde bulunduklarını belirterek; “Ulaşım sorununu çözme konusunda uzun süredir girişimlerimiz devam ediyordu. Bu konuda yaptığımız girişimler sonrası 4 kooperatifimizi “Kırklareli Ulaşım” olarak tek çatı altında topladık. Tüm kooperatiflere gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Prosedürlerin tamamlanmasının ardından, çok kısa bir süre içerisinde ulaşım sorununu da çözmüş olacağız” dedi.
* Tek renk araç, üniformalı şoförler…
Kırklareli Ulaşım Kooperatifi’ne geçiş yapılmasının ardından yaşanacak gelişmeleri de aktaran Kesimoğlu; “Araçlarımızın hepsi tek renk olacak. Şoförler üniformalı olacak ve asla vatandaşımıza kötü davranışlarda bulunamayacaklar. Böyle bir durum söz konusu olduğunda vatandaşlarımız belediyemize ve kooperatife ulaşarak şikayetlerini dile getirecekler. Bizde gereken ne ise hukuki yaptırım uygulayacağız. Araçların hepsinde kamera sistemi olacak. Bunun yanı sıra yol güzergahları tekrar belirlenecek ve araç sayıları ihtiyacı karşılayacak hale getirilecek” dedi.
* “Öğrenciler için sınav ve okul giriş-çıkış saatleri ön planda tutulacak”
Ulaşım konusunda özellikle üniversite öğrencilerinin sıkıntı yaşadıklarını bildiklerini söyleyen Kesimoğlu, bu konu içinde yeni düzenlemeye gidileceğini söyledi.
Kesimoğlu; “Özellikle üniversite öğrencilerimiz ulaşım konusunda büyük sıkıntı yaşadılar. Biz,  öğrencilerimiz ile görüşerek istek ve taleplerini dinledik. Öğrencilerimiz bize okul çıkış ve giriş saatlerinin yanı sıra sınav dönemlerinde büyük zorluklar yaşadıklarını aktardılar. Bu konu üzerinde de gerekli çalışmayı yaptık. Yeni düzenleme ile sınav dönemlerinde ve okul giriş çıkış saatlerinde servis sayısı arttırılarak bu sorunu çözeceğiz. Çok kısa bir süre içerisinde Kırklareli’nde ulaşım sorunu kalmayacak” diye konuştu.
* “4 adet kart hazırlatıyoruz”
Ulaşımda kolaylık sağlayacak 4 adet kart hazırlattıklarını belirten Kesimoğlu; “Ulaşım’da bazı vatandaşlarımıza kolaylık sağlayacak 4 adet kart hazırlatıyoruz. Bu kartlar engelli vatandaşlarımız, gazilerimiz, 65 yaş üstü vatandaşlarımız ile öğrencilerimiz için olacak ve bu kartın getirdiği haklardan yararlanabilecekler. Bu kartları alabilmek için vatandaşlarımız belediyemize başvurabilecekler” dedi.(Derya Atkoşan)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here