Uçurtmalar gökyüzünü renklendirdi

6
* Kırklareli İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün düzenlediği Uçurtmamı Uçuruyorum, Balonumu Uçuruyorum” Etkinliği’nde çocuklar güzel bir Pazar günü yaşadılar. 
 
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Halk Sağlığı Müdürlüğü her ay yaptığı Sağlıklı Yürüyüş Etkinliği’ne bir yenisini daha ekledi. 28 Eylül 2014 Pazar günü saat 11.00’da Festival Alanı’nda düzenlenen etkinlikte çocuklar ve aileleri güzel bir Pazar günü geçirdi.
“Uçurtmamı Uçuruyorum, Balonumu Uçuruyorum” Etkinliği’nde Kırklareli İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün dağıttığı uçurmaları ve balonları uçuran çocuklar keyifli dakikalar yaşarken, aileleri de çocukları ile birlikte güzel bir Pazar sabahı yaşadılar.
Etkinlik sonrası bir açıklama yapan Kırklareli Halk Sağlığı Müdürü Dr. Çiğdem Cerit, her yapılan Sağlıklı Yürüyüşü’ne bir yenisini eklediklerini söyledi. Cerit yapığı açıklamada şunları kaydetti;
“Bir pazar günü yine Halk Sağlığı Müdürlüğümüzün bir etkiliğinde hep beraberiz. Bugün “Uçurtmamı Uçuruyorum, Balonumu Uçuruyorum” başlığı altında Sağlık Bakanlığımızın her ay yaptığı yürüyüş etkinliğine bir yenisini ekledik. Uçurtma uçurma ve balon uçurma etkinliği yapıyoruz. Havamız güzel, birkaç gündür yoğun yağışlı bir hava vardı. Hareketli yaşama dikkat çekmek için bu ayda böyle bir etkinlik düzenledik. Erişkinlerde uçurtma uçuruyorlar, çocuklarda uçurtma uçuruyorlar. Hareket etsinler, spora adım atsınlar ve en ufak bir güneşli günü değerlendirsinler diye etkinliğimizi düzenledik. Balonlarımız var, uçurtmalarımız var, birde örnek sandviç hazırladık bunun içinde de kepekli ekmek arasına bir parça peynir marul ve biber koyarak bir sandviç hazırladık ve böylece sağlıklı beslenmeye de dikkat çekmek istedik.”  (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here