Ücretsiz Fidan dağıtımı büyük ilgi gördü

23
Kırklareli’nin Vize Orman İşletme Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın başlattığı “Ağaç kesme, fidan dik” kampanyası kapsamında Vizeli vatandaşlara ücretsiz fidan dağıttı.
HABER MERKEZİ
Orman ve Su İşleri Bakanlığının yılbaşı öncesinde başlattığı, ‘Ağaç kesme, fidan dik’ kampanyası Vize’de yoğun ilgi gördü. 
Vize Orman İşletme Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen fidan dağıtımında, 500 adet Ihlamur ve Sedir fidanı ücretsiz olarak dağıtıldı. 
Vize Orman İşletme Müdürü Erol Koç, Bakanlığın başlattığı kampanya çerçevesinde Vize’de ücretsiz fidanların vatandaşlara dağıtıldığını belirterek;
“Biz bu yıl Bakanlığımızın talimatı ile Vize Orman İşletme Müdürlüğü olarak ‘ağaç kesme fidan dik’ kampanyası ile birlikte halkımıza bin adet ücretsiz fidan dağıttık. Fidan dağıtımının hemen ardından ise ilçemiz Kaymakamı Murat Duru’yu makamında ziyaret ederek kendisine fidan hediye ettik ve kampanyamız hakkında bilgi verdik” dedi.
Yeşil Vize’nin yeşilini daha da artırmak hedefinde olduklarının da belirten İşletme Müdürü Koç, “fidan dağıtımına vatandaşlarımızın yoğun ilgi göstermesi bizleri mutlu etti” dedi. iha

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here