Uçar’ın açıklamaları ses getirdi

3
* 17-25 Aralık darbe girişiminin ardından Gülen Grubu ile yollarını ayıran Kırklareli’nin tanınmış işadamlarından Sebahattin Uçar’ın Akşam Gazetesi’nin İnternet Sitesi’nde Bülent Şanlıkan imzası ile yayınlanan haberi ses getirdi. Uçar yaptığı açıklamalarında; “Biz bu ülkeye milli ve manevi değerlere sahip insanlar yetiştirmek üzere yola çıkmıştık. Onları darbe yapsınlar diye yetiştirmedik” dedi.
HABER MERKEZİ
Gülen Grubu’na yakınlığı ile bilinen ve 17-25 Aralık Darbe Girişimi’nin ardından bu grup ile yollarını ayıran Kırklareli’nin tanınmış işadamlarından Sebahattin Uçar, Akşam Gazetesi İnternet Sitesi’ne Bülent Şanlıkan imzası ile bir röportaj verdi. 
 “Biz bu ülkeye milli ve manevi değerlere sahip insanlar yetiştirmek üzere yola çıkmıştık. Onları darbe yapsınlar diye yetiştirmedik” diyen Uçar’ın röportajı şu şekilde:
Bülent Şanlıkan/Kırklareli  
Kırklarelili işadamı Sebahattin Uçar, 17-25 Aralık Darbe Girişimi sonrası paralel yapılanmaya isyan edip Gülen ile tüm bağlarını kopardı. Gülen Cemaati bünyesinde birçok Dershane kuran Uçar, Yurt açan Uçar; “Birlikte olduğum insanların 180 derece döndüklerini gördüm” diyor. Uçar; “Bizler bu ülkeye milli ve manevi değerlere sahip insanlar yetiştirmek üzere yola çıkmıştık. Bir elinde Kuran, sırtında uzay elbiseli nesillerdi hayalimiz. Onları bu ülkenin devlet adamlarına karşı hakaretlerde bulunsunlar, darbe yapsınlar diye yetiştirmedik” dedi. Devlete ve millete olan bağlılığını vurgulayan Uçar; “Paralel Yapı adı altında faaliyet gösteren devletin içinde devlet oluşturmaya çalışan hiçbir fikri tasvip etmem. Devlet içinde devlet olmaz” diye konuştu.
İşte Uçar’ın açıklamaları: 
* “Millet için yaptık”
“1980’li yılların sonunda Fethullah Gülen ve ona bağlı hizmet hareketiyle tanıştım. Hareketin o dönemde Kırklareli’de sadece 1 Öğrenci Yurdu vardı. Daha sonraki yıllarda kentte bir dershane ihtiyacı olduğunu görerek arkadaşlarımızın da desteğiyle dershane projesini hayata geçirdik. Bizler gençlerin milli ve manevi değerlere sahip vatanına milletine hayırlı insanlar olmasını arzuladık.   
* “Dershane Krizi Milat oldu” 
Bu şekilde uğraştığımızı gören esnaf olsun, işadamları olsun hep destek oldu. O yıllarda hazineden aldığımız araziye projelerini yaptırıp Kolej İnşaatı’na başladık. Uzun yıllar tamamlanamayan inşaat AK Parti Dönemi’nde, günün milletvekillerinin de katkılarıyla tamamlanarak hizmete açıldı.” 
* “Döndüklerini görünce şaşırdım” 
Sabahattin Uçar; "Hizmete ait Gazeteler ve Televizyonlar hükümetimize öyle bir bombardımana başladılar ki şaşırdım. Böyle bir şeyi ummuyorduk. Dershanede görevli Müdür ve Şirket Genel Müdürü arkadaşlar ile bir durum değerlendirmesi yaptık. Zaman Gazetesi ile Samanyolu Televizyonu’nun gütmüş olduğu politikanın arkasında, yanımda benimle birlikte çalışan insanların 180 derece döndüklerini gördüm” dedi.
* “Devlet içinde devleti tasvip edemem”
İşadamı Uçar; “Devletimize, milletimize zarar verecek hareketi asla tasvip etmem. Ben ve benim gibi düşünen bu harekete yıllarını vermiş insanların da bu gerçekleri göreceğine inanıyorum. Paralel yapı adı altında devletin içinde devlet oluşturmaya çalışan hiçbir fikri tasvip etmem. 17 -25 Aralık Darbe Girişimi’nin ardından hizmet hareketiyle olan ilişkimi kesme kararı aldım” dedi.
* “Gülen’den vazgeçsinler” 
Sabahattin Uçar, Gülen Hareketi’nin gidişatından ve militanlaşmasından rahatsız olduğunu vurgulayarak; “Halen bu hareketin içindeki insanlara sesleniyorum. Devlete millete kesinlikle kafa tutulmaz. Bu düşüncelerden vazgeçin. Bu işin sonu kötü olur” ifadelerini kullandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here