Uçar; “Üniversiteler günümüz şartlarında en üst seviyede olmalıdır”

10
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörlüğü tarafından geleneksel hale getirilen 4. Kariyer Günleri dün yoğun geçti. Günün ilk programı saat 11.00’de başladı. Murat Eğitim Kurumları, Panele katılan öğrencilere “Mezuniyet, KPSS, ve Kamuda Kariyer” konulu panelde öğrencileri bilgilendirdi. Günün ikinci programı saat 14.00’da başladı.


HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörlüğü tarafından geleneksel hale getirilen 4. Kariyer Günleri dün yoğun geçti. Günün ilk programı saat 11.00’de başladı. Murat Eğitim Kurumları, Panele katılan öğrencilere “Mezuniyet, KPSS, ve Kamuda Kariyer” konulu panelde öğrencileri bilgilendirdi. Günün ikinci programı saat 14.00’da başladı.
Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Kültür Merkezi Salonu’nda yapılan etkinliğe; Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç’ta katıldı. Kültür Merkezi üst salonunda yapılan “7. İş Dünyası Meslek Yüksekokulu Mezunlarından Ne Bekliyor” konulu Panelin Başkanlığı’nı Rektör Yardımcısı Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Şengörür yaptı. Panelin Konuşmacıları ise; Saray Bisküvi ve Gıda A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı ve Fabrika Müdürü Süleyman Koyuncu, Sabancı Holding Yünsa İnsan Kaynakları Bölümü’nden Çiğdem Kırım, Soyak Holdung Traçim Çimento Fabrika Müdürü ve Teknik Genel Müdür Yardımcısı Y. Oğuz Aydinç, Georg Fisher Hakan Pls. Boru ve Prf. San. Tic. A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü Eda Çelenk Özden, Elimson Şalt Cihazları ve Elektromekanik San. ve Tic. A.Ş. Toplam kalite Müdürü Sinan Dönmez, Prokom Özel Eğitim Hizmetleri ve Bilg. Tic. San. Ltd. Şti. Ebru Eğ. Mrkz. Kurucu Müdürü Mehmet Doğan idi.
Panelin açılış konuşmasını yapan Kırklareli üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sadık Uçar şunları kaydetti;
“İnsan yaşamının en önemli evrelerinden birisi de üniversite eğitimidir. Bu dönem yaşam çizgimizde silinmez izler bırakan, hatta yaşama çizgimizi oluşturan en önemli faktördür. Dolayısıyla geleceğe yön verecek olan genç neslin, bilgiyle donatıldığı, eğitimle seviyesinin yükseltildiği bilgi yuvaları olan üniversiteler, günümüz şartlarında en üst seviyede olmalıdır. Bu konuda sorumlu olan her görevli sorumluluğu ölçüsünde bu yüke omuz vermek zorundadır. Bu prensibi amaç edinen bizler: gözümüzün nuru, geleceğimizin teminatı olan bu gençlerin daha donanımlı olması için çalışmaktayız. 21 yüzyılın bilgi ve iletişim çağı olmasından dolayı, bilgiyle donatılmış her birey; diğerlerine göre hayata artıyla başladığını bilmelidir. Günümüz koşullarında bilgiye ulaşmak geçmiş zamanlara göre çok daha kolaydır. Önemli olan; ulaşılan bu faydalı bilginin kullanılabilirliği, kullanılabilirlik oram ve kullanılmasıdır. Kullanılmayan bilginin, bilgi değeri olmadığı gibi, kazanımı sırasında çekilen zorlukların da, bir anlamı yoktur. Kullanılmayan ve paylaşılmayan bilginin hiç kimseye faydası yoktur. Panelimizin de temel amacı sektörle bilgi paylaşımı ve sahasında uzman Panalistlerce, gençlerimize kılavuz olabilecek nitelikteki bilgi ve tecrübelerini aktarılmasıdır. Yeni kurulan üniversitemizin en dinamik birimlerinden biri olan yüksekokulumuz; bölgenin ve ülkemizin teknik eleman ihtiyacına göre planlanmış bu amaç doğrultusunda eğitim vermektedir. Yüksekokulumuz; Kırklareli Üniversitesinin en eski ve en köklü okulu olup, 1976 dan beri, onbinlerce gencimizi meslek sahibi olmalarını sağlayarak, mezun etmenin gururunu yaşamaktadır.
Yüksekokulumuz, 10 farklı teknik program ile. 45’şi kadrolu 5’i üniversitemizin farklı bölümlerinden olmak üzere toplam 50 öğretim elemanı ile 2400"ün üzerinde öğrencimizi yarınlara hazırlama gayreti içerisindedir. Mevcut programlarımızın laboratuar, atölye gibi uygulamaya yönelik alt yapısı imkanlar ölçüşünce var olup, bunları geliştirme çalışmalarımız sürmektedir. Okulumuzdaki her program; okuldaki eğitim ve uygulamanın yanında kendi mesleklerine yönelik olarak, bölgemizdeki fuar ve mesleki toplantılara katılarak ve işletmelere teknik gezi düzenleyerek hem meslek bilgilerini arttırmakta, hem de tecrübe kazanmaktadır.  Atatürk’ün hedeflediği "Muasır medeniyet seviyesine ulaşmak" için fikri hür. Düşüncesi hür, vicdanı hür; bilgisiyle donanımlı yarınlarımızı aydınlatacak gençlerimizin yetiştirilmesi için; birey, kurum ve üniversite olarak elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.”
Prof. Dr. Bülent Şengörür’ün konuşmasın ardından Kırklareli Üniversitesi Rektörü Mustafa Aykaç, yaptığı konuşmada panele katılan tüm konuşmacılara teşekkür ettiğini ve panelin öğrencilere faydalı olmasını diledi. Mustafa Aykaç’ın konuşmasının ardından Panelin Başkanı panelin Açılışını yaparak konuşmacılar öğrencileri bilgilendirdi. “7. İş Dünyası Meslek Yüksekokulu Mezunlarından Ne Bekliyor” konulu panel konuşmacılara plaketlerin verilmesinden sonra sona erdi. (Kadir Sinici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here