Uçar; “Gazetelere camii bahçesinde içki içilmesine izin verildi diye yansır”

10
Kırklareli Belediye Meclisi Haziran Ayı Toplantısı 5 Haziran 2012 Salı günü saat 15.00’da Kırklareli Belediye Başkanlığı Meclis Salonu’nda yapıldı.
HABER MERKEZİ
Mayıs Ayı faaliyetlerini gösteren slayt filmi gösteriminin ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündemin 5. maddesi olan İsmail Günal’ın Paşa Cafe’nin İçkili Yer Bölgesi dahiline alınması talebi ile ilgili İmar ve Çeşitli İşler Komisyon Raporu görüşüldü.  Komisyonun Raporu; Paşa Cafe’ye Düğün, Kokteyl ve Özel Günler dahilinde sadece kapalı alanda içki verilmesi yönünde oldu.
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan Komisyon Raporu ile ilgi söz almak isteyen olup olmadığını sordu ve Belediye Meclis Üyesi Sebahattin Uçar bu konuda söz aldı.  Uçar Kırklareli Belediye Meclisi olarak Paşa Cafe’de içki içilmesine izin verildiği taktirde gazetelerde “Camii bahçesinde içki içilmesine izin verildi” diye yansıyacağını belirterek şunları söyledi;
“İstiklal Caddesi üzerindeki Paşa Cafe karşısında bulunan Ahmet Cevdet Paşa Camii olduğu için buraya içki izni verilememesini talep ediyorum. Kırklareli’nin merkezinde bulunan şehir içi bir yere içki izni verilmesini doğru bulmuyorum.  Eğer buraya içki izni verirsek yarın gazetelerde “Belediye Meclisi Camii Avlusu’nda içki içilmesini onayladı” olarak yansıyacağı kanaatindeyim” dedi.
Uçar’ın konuşmasının ardından Belediye Başkanı Çağlayan Paşa Cafe’nin Düğün Salonu Statüsü’nde olduğundan dolayı kısmen izin verileceğini belirterek şunları söyledi;
“Paşa Cafe ruhsatlarda Düğün Salonu olarak gözükmekte. Bazı düğünler bildiğiniz üzere yemekli ve içkili oluyor. Şehrin ortasında ve Camii’ye yakın olması içki içilmemesine neden olacak bir şey değil. İçki izni sadece içkili düğünlerde özel kokteylerde olacak ve tamamen kapalı olan yerde sadece içki olabilecek. Cafe’nin dış bahçesi olarak kullanılan park alanında içki içilmesine kesinlikle izin verilmeyecek” dedi. 
Meclise sunulan madde Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ın yaptığı açıklama ve meclis üyelerinin görüşlerini bildirmesinin ardından oy çokluğu ile kabul edildi. (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here