Üç kuruş için canlarını Tehlikeye atıyorlar

7
Sonbahar mevsimini yaşadığımız şu günlerde düğünler hız kesmeden devam ediyor. Çiftler mutlu bir yuva kuruluyor  ya da küçük çocuklarımız erkekliğe ilk adımını atıyorlar.
HABER MERKEZİ
Sonbahar mevsimini yaşadığımız şu günlerde düğünler hız kesmeden devam ediyor. Çiftler mutlu bir yuva kuruluyor  ya da küçük çocuklarımız erkekliğe ilk adımını atıyorlar. Düğünlerde Türk adetlerine göre eğlenceler yapılıyor. Bu vazgeçilmez Türk adetlerinden biride araçlarla oluşan araba konvoyları. Süslenen gelin ya da sünnet arabasının arkasında araçlarla oluşan konvoylarla şehir içinde turlar atılıyor. Genellikle hafta sonları daha yoğun olan bu konvoylar şehir içi trafiğini de aksatıyor.  Gelin ya da sünnet arabalarından bahşiş almak isteyen küçük çocuklar bazen düğün yapan kişilerin güzel gününü zehir edebiliyor.  Konvoyların korna sesini duyduğu an ara sokaklardan ya da yolun kenarından aniden yola fırlayarak konvoyun önünü kesen ve bahşiş almak isteyen küçük çocuklar 3 kuruş için kendilerini tehlikeye atıyorlar.
 Bu konu hakkında görüşünü aldığımız vatandaşlar ise ; ‘’Düğün konvoyları vazgeçilmez adetlerimizden biri. Bu yıllardır var olan bir geleneğimiz ama bazen bu gelenek çok tehlikeli oluyor. Özellikle dar gelirli ailelerin küçük çocukları 3 kuruş için kendilerini tehlikeye atıyorlar. Bizler bazen bu küçük çocukları uyarıyoruz ama bizleri pek dinlemiyor uyarılarımıza aldırış etmiyorlar. Buna bir çözüm bulunması lazım. Kimsenin canı yanmasın. Bir de bu konvoyların peşinden koşanlar hemen hemen aynı kişiler. ’’  (Murat Cankurt)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here