Twiteer Fenomeni Hakim Türkmen’den, Sosyal Medya Semineri

7
Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı tarafından “Güvenli Hayat, Güvenli İnternet ve Sosyal Medya” Proje kapsamında düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılan Hakim Türkmen……
HABER MERKEZİ
Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı tarafından “Güvenli Hayat, Güvenli İnternet ve Sosyal Medya” Proje kapsamında düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılan Hakim Türkmen yaptığı sunumu ile katılımcı öğrencilere keyifli dakikalar yaşattı.
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Salonu’nda 07 Ekim 2013 Pazartesi günü saat 15.30’da verilen seminere; Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı Bilim, sanat ve Kültürel Faaliyetler Daire Başkanı Feride Bitirim, Gençlik ve Spor Uzmanları Gökhan Taşdelen, Fehmi Eryoldaş, Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Yıldız, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve 400 öğrenci katıldı.
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ile başlayan programda bir konuşma yapan İl Müdürü Yıldız, İnternet’in günümüzdeki önemine değindi. Yıldız, sosyal medya aracılığı ile yapılan iletişimde dikkatli olunması konusunda öğrencileri uyardı.
* “Beyinsiz Adam” Sosyal Medya’yı anlattı  
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Yıldız’ın ardından, Twitter’da  “Beyinsiz Adam” karakteriyle 320 bin takipçi sayısına ulaşan, Star Gazetesi Köşe Yazarı Hakim Türkmen öğrencilerle buluştu. Türkmen öğrencilere görsel örneklerle güvenli internet kullanımı ve sosyal medya konusunda önemli ipuçları verdi. Karşılıklı diyaloglarla keyifli bir sunum yapan Türkmen, büyük alkış aldığı öğrencilere Bakanlık tarafından kurulan Gençlik Afet ve Rehabilitasyon Gönüllüleri’nin (GARD) tanıtımını da yapmayı unutmadı.
Program Yerel Sanatçılar Berkay ve Uğur’un müzik sunumu ile sona erdi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here