Türkiye’nin yüz haritası fotoğraf sergisi ile şekillenecek

11
Türkiye’nin yüz haritası fotoğraf sergisi ile şekillenecek

Türkiye’nin dört bir yanında amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçıları tarafından çekilmiş olan portre fotoğraflar, “Yüz karede yüz haritamız” isimli fotoğraf sergisi ile biraraya geliyor. Ülkenin dört bir yanında çekilen insanların çok sayıda karesinin yer alacağı serginin proje sahipliğini ise ilimizin aktif fotoğraf sanatçılarından, Lüleburgaz Amatör Fotoğrafçılar Derneği Başkanı Özcan Çeltikli ile fotoğraf sanatçısı ve Internet Gazeteciler Derneği Üyesi Mustafa Ortauzun üstleniyor.

‘Yüz Karede Yüz Haritamız’ adlı sergi için, başta Istanbul ve Ankara olmak üzere Türkiye’nin dört bir tarafı dolaşılacak ve sergi bugüne kadar en geniş izleyici kitlesine ulaşmış sergi unvanını alma özelliğine de sahip bulunacak. Değişik bölgelerdeki farklı yüzleri bir araya getirerek ülkemizin farklı kültürlerindeki insanların bir arada ve tam bir birliktelik içinde yaşamlarını vurgulamak amacındaki serginin, ‘Mozaik’ şeklinde parça parça bir göstermelik bütünlük değil, ‘Kilim’ gibi ilmek ilmek birbirine dokunmuş bir birlikteliği ifade edeceği hatırlatılıyor.

Serginin Ankara ve Istanbul’da sırası ile açılmasından sonra Izmir, Mersin, Batman, Erzurum ve sırası ile imkan bulunan tüm illerde açılması hedefleniyor. Sergi ilk olarak 9 Ocak 2010’da Ankara7da açılacak. Ankara Vakıf Eserleri Müzesi’ndeki sergi 26 Ocak tarihine kadar açık kalacak. “Yüz karede yüz haritamız” konulu sergideki fotoğrafların 50*70 boyutlarında olacağı ve Ankara’da açılacak olan sergiye devletin de yüksek makamlarından katılım olacağı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here