”Türkiye’nin iç ve dış politikalarında sıkıntıları var”

9
MHP Edirne Milletvekili Cemaleddin Uslu, Türkiye’nin iç ve dış politikalarında sıkıntıları bulunduğunu bildirdi.

 

Uslu, MHP Edirne Kadın Kolları’nca düzenlenen Saraçlar Caddesi’Ndeki bir kafeteryada etkinlikte yaptığı konuşmada, ülkede oy kullanan iki kişiden birinin kadın olduğunu belirterek, kadınların Türk siyasetinde yerini alması gerektiğini söyledi.
Türkiye’nin 8 yıldır iyi yönetilmediğini vurgulayan Uslu, şöyle devam etti:
”Türkiye’nin iç ve dış politikalarında sıkıntılar var. Dış politikada Türkiye’de eksen kayması kavgası var. Son dönemde gözler Gazze’ye çevrildi. Türkiye çok rencide edildi, insanlar öldü. Milli politika ile bunun düzeltilmesi lazım.
Ülkede işsizlik yüzde 14 seviyelerinde. İşsizliğin aşağıya düşürülmesi gerekiyor. 8 yıldır AKP politikaları sonucu insanlar zor durumda kaldı.”
MHP Edirne İl Başkanı Gürsel Şimşek de AKP’nin yönetimindeki Türkiye’nin yol ayrımına geldiğini ileri sürdü. Kendilerinin genel seçimlere hazırlanırken, partili kadınların düzenlediği etkinliklerle bu çalışmalara katkı vermeye çalıştığını anlatan Şimşek, ”Türk kadının gözü kör değil, bağlı değil. Gerçeği görecek, MHP çatısı altında toplanacak demiştik. Bu gerçekleşmeye başladı” dedi.
Kadınların siyasetin içinde yer almasını istediklerini ifade eden Şimşek, bu oranın AB’de yüzde 45 oranında olduğunu sözlerine ekledi.
MHP Edirne Kadın Kolları Başkanı Ayşe Karadaş da düzenledikleri etkinliklerle Türk kadınının siyasette yerini almasını sağlayacaklarını kaydetti.
Etkinliğe, Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı ile parti yöneticileri, partili kadınlar katıldı. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here