”Türkiye’nin en sakin ili Kırklareli”

14
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nde 5 Ocak 2010 Çarşamba günü 2010 yılı değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

HABER MERKEZİ
Saat 14.00’da Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya İl Emniyet Müdürlüğünde görevli müdürler ile İlçe Emniyet Müdürleri katıldı. Toplantının basına açık kısmında bir konuşma gerçekleştiren Kırklareli İl Emniyet Müdürü M. Behzat Cambazoğlu, Kırklareli’nin asayiş olayları bakımından en huzurlu illerden biri olduğunu söyledi.
* “Sıtkılarımızı halletmiş durumdayız”
Kırklareli’nin asayiş konusunda son derece rahat, terör konusunda son derece güvenli bir il olduğunu ifade eden Müdür Canbazoğlu; ”Buna rağmen İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Mersin ve Antalya illerinin personel sayısını göz önünde bulundurduğumuzda personel sayımız azımsanmayacak kadar önemli  olduğunu bilmeliyiz” şeklinde konuşan Müdür Canbazoğlu, yaptıkları hizmetler hakkında konuşarak şunları kaydetti;
”Araç gereç konusunda ilk geldiğim yıllar sıkıntılarımız vardı. Bu sıkıntılarımızın birçoğunu halletmiş durumdayız. Araçlarımızın hemen hemen tamamını yenilemiş durumdayız. Hizmet binalarımızı çabalarımızla Emniyet Genel Müdürlüğü’nden almış olduğumuz desteklerle yenilemiş bulunuyoruz. Sosyal tesis binamızın tamamen elden geçirmiş durumdayız. İlçe hizmet binalarımızda arkadaşlarımızın çabalarıyla yenilenmiş durumda. Pınarhisar Emniyet Müdürümüz güzel bir çalışma yaparak hizmet binasını ve çevresini ilçeler arasında en iyi hizmet binası haline getirdi. Kırklareli Emniyet Müdürlüğü hizmet binamızı da önümüzde ki günlerde doğalgaza dönüştüreceğiz.”
* “Güvenlik açısından bir problemimiz yok”
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nün genel personel sayısının bin 220 civarında olduğunu belirten Müdür Canbazoğlu, şunları kaydetti:
”Türkiye’nin en sakin ili Kırklareli. Güvenlik açısından çok şükür bir problemimiz yok ama bütün derdimiz daha iyi nasıl hizmet verebilir yönünde. Çok şükür geldiğim yıldan bu yana önemli bir olayımız olmadı. Asayişimizde rahatsızlık verecek boyutta bir olayımız yok. Bizim en büyük sıkıntımız dışarıdan suç işlemek üzere ilimize gelen kişilerin bertaraf edilmesi, bu kişilerin ilimize girişlerinin engellenmesi konusunda neler yapabilirizin hesabını yapıyoruz. Okullarımızda çocuklarımızın iyi eğitim alabilmeleri, güvenli eğitim alabilmeleri, suçlardan uzak durmalı için ciddi çalışmalarımız var.”
Müdür Canbazoğlu’nun konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. Toplantının basına kapalı olan bölümünde Müdür Canbazoğlu, ilçe emniyet müdürlerinden brifing aldı. (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here