Türkiye’nin en popüler radyo kanalları Süper FM ve Metro FM ilimizde de dinlenecek

16
Türkiye’nin en popüler radyo kanalları Süper FM ve Metro FM ilimizde de dinlenecek

Kırklareli Belediye Başkanlığı, dün yapmış olduğu bir görüşme neticesinde, Türkiye’nin en popüler radyo kuruluşu Süper FM’in ilimizde de yayın yapabilmesi için düğmeye bastı.

Bu kapsamda dün ilimizi ziyaret eden ve Belediye Başkanlığı’nda görüşmeler yapan Süper FM Müdürü Tolga Gündüz, olumlu diyaloglar neticesinde, çok yakında Kırklareli halkına da yayın yapmanın mutluluğunu yaşayacaklarını dile getirdi.

Dün saat 14:00’da Kırklareli’ne gelen Süper FM Müdürü Tolga Gündüz ve Teknik Yönetmen Sedat Kebapçı ilk olarak, ilimiz merkezinde genel bir tur yaptı. Daha sonra Belediye Başkanlığı’na gelen ikili, Basın Yayın ve Halkla Ilişkiler Müdürlüğü’nde yaptıkları kısa konaklamada, Kırklareli’yle ilgili beğenilerini dile getirdiler. Kırklareli’nde şehircilik modernizasyonu konusunda hızlı gelişmeler yaşandığını gözlemlediklerini söyleyen Gündüz; "Kırklareli yakından tanıdığımız ve bildiğimiz şirin bir kent. Aydın ve ileri görüşlü insanların öncülüğünde, kendi kendine yetebilen ve huzurun hakim olduğu ender şehirlerden birisi. Bizler de Süper FM olarak, gelişime her daim açık olan bu ilimizde, Kırklarelililere yayınımızı ulaştırmaktan memnuniyet duyarız. Belediye Başkanlığı’nın bizlerle irtibata geçmesi sonucu buraya gelmiş bulunmaktayız. Kırklareli’yi çok beğendik." diye konuştu.

Bu açıklamaların ardından Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur’la görüşmek üzere makama geçen ikili, burada da yayın süreçlerine yönelik anlatımlarda bulundular. Detaylı görüşmeler öncesi bir açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur şunları kaydetti:

"Yaygın iletişim bağlamında, ilimiz Kırklareli’nde yurt geneli ve uluslararası seslerin az duyulduğunu ve yine ilimizin, sesini yeterli kapasitede duyuramadığını fark ettik. Eğitim seviyesinin yüksek oranda olduğu ve bu kapsamda ülke genelinde başarı derecelerine sahip olan Kırklareli’nde yapılan etkinliklerin, ulusal medyada yeterli opsiyonelliği yakalayamadığını gördük. Bu konuda arkadaşlarımız her ne kadar ellerinden gelen gayreti gösterse de, iletişimin olanaklarından her kategoride yararlanmamız bizlere hız kazandıracaktır. Bu amaçla işitsel basın dünyasının duayenlerinden Süper FM’le diyaloğa geçtik. Şimdi de konuyla ilgili ilerleme sürecini ve teknik detayları görüşeceğiz." dedi.

Başkur’la yapılan görüşmelerde Tolga Gündüz, yayın aşamasındaki kriterlere, lokal kazanımlar da ekleyebileceklerini belirterek, Kırklareli’nin Süper FM frekansından, çok daha büyük kitlelere lansmanının gerçekleşeceğini ifade etti.

Görüşmelerin sonrasında mutabakata vardıklarını belirten Tolga Gündüz ve Sedat Kebapçı, teknik kurulum için keşfe gitmek üzere Belediye Başkanlığı’ndan ayrıldı. Kırklareli Belediye Başkanlığı, yapılan görüşmelerden sonra, ilerleyen günlerde Süper FM ve bünyesindeki yabancı müzik kanalı Metro FM’in, tüm Kırklarelililer tarafından dinlenebileceğini kaydetti.

Tolga Gündüz kimdir?

1992 yılında Türkiye’nin ilk özel radyo kanalı olarak yayın hayatına başlayan Süper FM’in Müdürü ve program yapımcısı Tolga Gündüz, yayın hayatında "Her şeyi bilen adam" lakabıyla tanınıyor. Radyo kanalının, müziğinden ve tüm akıştan sorumlu olan Gündüz, radyo dünyasının ilk radyocularından biri. Gündüz, radyonun mutfağını seviyor, ama program yapmanın da tadından yenilmediği konusunda sık sık vurgu yapıyor. O da radyoyu ‘büyü’ diye tanımlayan radyoculardan.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here