“Türkiye’nin Balkanlarda ağırlığı arttı”

12
Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa İsen, Türkiye’nin Balkanlardaki ağırlığının her geçen gün arttığını söyledi.


 
Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri İsen, Rumelili İşadamları ve Sanayicileri Derneği (RUMELİSİAD) Yönetim Kurul Başkanı Vehbi Varlık ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Geçtiğimiz günlerde Gintaş İnşaat’ın, Karadağ Cumhuriyeti’nin başkenti Podgorica’da alışveriş merkezi ve otel yatırımlarının açılışına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le birlikte katıldıklarını ifade eden İsen, inşaatın zamanında teslim edilmesinin, Türk firmalarının uluslararası arenada itibarını artırdığını ifade etti. Karadağ ve Sırbistan başbakanları ve cumhurbaşkanları ısrarla Türk işadamlarına açık desteğe hazır olduklarını söyleyen İsen, bu potansiyelin iyi değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

RUMELİSİAD heyetine Sırbistan pazarını işaret eden Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa İsen, Sırbistan’ın kısa sürede Avrupa Birliği (AB)’ne girebileceğini kaydetti.

Sırbistan’ın hukuki altyapısının AB normlarına göre düzenlendiğini sözlerine ekleyen İsen, bölgenin Türk işadamlarını için iyi bir pazar olduğunun altını çizdi.

Balkan ülkelerinin Türk yatırımcı ve işadamlarını için fırsatlarla dolu olduğuna dikkati çeken İsen, "10 yıl sonra bu fırsatları bulamayabilirsiniz. Karadağ ve Arnavutluk özellikle turizm yatırımı için çok uygun. Bu bölgede yatırım ve ticaret yapacak işadamlarımızın her zaman yanındayız." dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here