“Türkiye’de sayılı yüksek öğretim kurumları arasında yer almak istiyoruz”

6
* Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aykaç; “Büyük bir titizlikle Kırklareli Üniversitesi’nin gelecekte güçlü bir üniversite olması, ilimizin ve bölgemizin gelişmesine, kalkınmasına katkıda bulunması, gelecekteki büyük Türkiye’nin mimarlarını en güzel bir biçimde en üstün yetenek ve yetkinliklerle yetiştirmek bizim büyük bir arzumuzdur” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi tarafından bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Bahar Şenlikleri, çelenk sunumu ile başladı.
20-24 Mayıs 2013 tarihleri arasında kutlanacak olan “6. Bahar Şenlikleri” Etkinlikleri çerçevesinde, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, 20 Mayıs 2013 Pazartesi günü saat 10.30’da Vilayet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.
İstanbul Mehteran Takımı eşliğinde Saygı Duruşu’nda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Daha sonrasında yine İstanbul Mehteran Takımı eşliğinde kortej oluşturularak Fevzi Çakmak Bulvarı ve Mustafa Kemal Bulvarı takip edilerek etkinlikler Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü’nde devam etti.
Burada günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Bahar Şenlikleri’nin öğrencilerin moral ve motivasyonlarının artmasını finallere daha iyi hazırlanmalarını sağlamak amacıyla düzenlendiğini söyledi.
Türkiye’de sayılı yüksek öğretim kurumları arasında yer almak istediklerini ifade eden Aykaç, gelecekteki büyük Türkiye’nin mimarlarını en güzel bir biçimde en üstün yetenek ve yetkinliklerle yetiştirmeyi arzuladıklarını anlattı. 
Aykaç; “Mayıs Ayı hem yüksek öğrenim hem de orta öğrenim açısından bir anlamda 1 öğretim yılının sonuna gelindiğini, öğrencilerimiz ve öğretim üyelerimiz açısından yorgunlukların arttığı ama aynı zamanda yeni bir yılın hazırlıklarının başladığı dönemi temsil etmektedir. Öğrencilerimizin finaller öncesinde güç ve motivasyonlarını arttırmaları, hem de üniversitemizin öğrencileri, akademik ve idari personeli ile Kırklareli’nin bütünleşmesinin bir fırsatı olarak 6’ıncı bahar şenliklerini başlattık. Kırklareli Üniversitesi kurulduğu tarihten bu güne geçen yaklaşık 5 yıllık süre içerisinde hem eğitim öğretim birimlerinin açılması, fiziki altyapının oluşturulması noktasında çok hızlı bir çalışma temposu ile bugünlere gelmiştir. Büyük bir gayretle geleceği daha iyi inşa etmek güçlü bir Kırklareli Üniversitesi’nin temellerini sağlam bir şekilde oluşturma üzere bütün personelimiz aynı zamanda göz bebeğimiz öğrencilerimiz ile birlikte el ele birlikte çalışıyoruz. İnanıyoruz ki biz bu sağlam birlikteliği iyi oluşturup, çok üstün gayretlerle geleceği hedef aldığımız ve yöneldiğimiz zaman Kırklareli Üniversitesi’nin geleceğini büyük bir üniversite olarak hedefini belirlemiş oluyoruz ve Kırklareli üniversitesi çok daha uzun yıllar gelecekte büyük başarılara imza atan dünyada ve Türkiye’de sayılı yüksek öğretim kurumları arasında giren üniversite olarak hepimizin göğsünü kabartacak ve hepimizin iftiharla anılmasına neden olacaktır. Büyük bir titizlikle Kırklareli Üniversitesi’nin gelecekte güçlü bir üniversite olması, ilimizin ve bölgemizin gelişmesine, kalkınmasına katkıda bulunması, gelecekteki büyük Türkiye’nin mimarlarını en güzel bir biçimde en üstün yetenek ve yetkinliklerle yetiştirmek bizim büyük bir arzumuzdur. Öğrencilerimiz Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınması için dünya ülkeleri arasında en üst sıralara çıkması için canla başla büyük bir gayretle çalışacak ve bizi Kırklareli Üniversitesi adına sevindireceklerdir” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından program, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Grubu’nun konseri, Üniversitenin halk oyunları kulübü ile modern dans kulübünün gösterileri ile devam etti.
Ayrıca Aykaç, Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun yaşlı bakımı ve çocuk gelişimi bölümünün, Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu’nun grafik tasarım ve tekstil teknolojisi bölümü ve Sağlık Yüksekokulu’nun çocuk gelişimi bölümünün hazırladığı sergi açılışını yaptı. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here