Türkiye Kupasında Kırklareli Masa Tenisi Takımı 3. oldu

23
Türkiye Kupasında Kırklareli Masa Tenisi Takımı 3. oldu

Ilimizde gittikçe yaygınlaşan bununla birlikte sürekli taraftar ve sporcusu artan sporlardan olan masa tenisi il temsilciliği, il içindeki faaliyetler devamında 2009 sezonunun federasyon maçlarına da katılmayı sürdürüyor.

Masa tenisi camiasında herkesin imrenerek baktığı ve izlediği Kırklareli Türkiye Masa Tenisi Federasyonun düzenlediği tüm organizasyonlara katılarak ilimizin adını duyurmaya devam ediyor. Masa tenisi il temsilciliği Kırklareli ilini tanıtmaya ve ilimize masa tenisi faaliyetleri alarak esnafımıza da katkıda bulunmayı sürdürecek.

Istanbul’da 05-06 Aralık 2009 tarihleri arasında yapılan A Gurubu iller Türkiye Kupası maçlarına ilimizden 4 takım iştirak etti. Kırklareli Belediyespor Erkek Gençlikspor Erkek ve Bayan takımları Türkiye Kupası maçlarında ilimizi temsil ettiler.

Kırklareli Masa Tenisi Il Temsilcisi Soner Polat, müsabakalarla ilgili şu açıklamayı yaptı: Özellikle geçen yıl Türkiye Kupasın da Türkiye 5. olan Gençlikspor bayan masa tenisi takımımız bu sene derecesini daha ileriye götürmek isteği ile bu turnuvaya gitmişti ki istediğini de aldı. Türkiye kupasında Türkiye Masa Tenisi süperliğinde oynayan takımlarla mücadele eden takımımız ilk 2 sırayı alan süperlig takımlarının hemen ardından 3. olarak kalitesini ve form durumunu taraflı tarafsız herkese göstermiş oldu. Özellikle bu turnuva büyükler kategorisinde yapılan bir turnuva ve oyuncuların çoğu Milli sporculardan oluşan takımların yer aldığı düşünülürse bizim aldığımız derece hiç de küçümsenecek bir derece değil. Çünkü biz tamamen alt yapıdan yetişen ve çoğu minik olan sporcularla bu müsabakalarda oynuyoruz. Amacımız, minik sporcularımızın tecrübe kazanmaları ve bunun sonunda da gelecekte süper ligde kendi sporcularımızla iyi bir yer edinmektir. Takımımızda oynayan 3 sporcu 1997 ve 1998 doğumlu sporcular ki rakiplerimize balkıdığında çok çok genç sporcular. Bizim en büyük sporcumuz ise 16 yaşında bu da şu an ne kadar iyi bir yatırım yaptığımızın göstergesi sanıyorum. Ben sporcularımızın bu tür turnuvalara katılarak çok iyi işler başaracaklarını 2 – 3 sene sonra da buranın en tecrübeli takımı olacaklarını düşünüyorum.

Hedef liglerde guruplarda önce kalıcı olmak sonrada zamanı geldiğinde ilimizi süper ligde temsil etmek ve özellikle Minikler Türkiye Şampiyonasına katılacak olan takımımızın tüm sporcuları bu müsabakalarda oynayarak tecrübelerini artırıp 2010 yılında yapılacak olan kulüpler arası Minikler Türkiye Şampiyonu olmaları sağlamaktır. Takımız sporcuları Elif Büşra Polat (Kaptan 16 yaşında) Damla Üzel (Minik 12 yaşında) Aysu Aygün ve Seda Binici (Minik 11 yaşındalar) Büşra Kocadağ ve Bilge Yılmaz (Genç 15 yaşındalar).

Biz bu sporcularla uzun yıllar masa tenisi liglerinde başarılı müsabakalar çıkarırız diyorum” dedi ve tüm Kırklareli halkını ilimizde yapılan turnuvalara beklediğini söyledi.

Erkeklerde mücadele eden takımlarımız ise çok iyi mücadele etmelerine rağmen ilk 8 takım arasına girmeyi başaramadılar. Özellikle Belediyespor takımında oynayan bedensel engelli milli sporcumuz Yağız Engin göstermiş olduğu performansla çok form da olduğunu gösterdi. Rakipler çok güçlü olduğu için sporcularımız bir üst tura çıkamadılar, ama mücadeleleri ile tam not aldılar.

Bayanlarda dereceler: 1. B. Şeh. Bel. Kağıtspor Izmit  2. Çağfen Eskişehir 3. Gençlikspor Kırklareli 4. Veteran Masa Tenisi Derneği Istanbul

Erkeklerde ise; 1. Ist. Büy. Şeh. Bel  2. Anafen Koleji Istanbul 3. Solvey Izmit  4. Yeşilyurt Istanbul.

Istanbul’da yapılan Türkiye Kupası Masa Tenisi Turnuvasında ilimize 3. lük getiren sporcu, antrenör ve idarecilerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here