Türkiye Finali’ndeyiz

7
* “Bu Benim Eserim Proje Yarışması”nda Bilim Sanat Merkezi öğrencisi Orkun Türksever’in  Fizik Dalı’nda hazırladığı “İKİYÜZLÜ TUŞLAR” isimli projesi 120 proje arasında 1. olarak Ankara’da yapılacak olan “Türkiye Finalleri”nde bölgeyi temsil etmeye hak kazandı.
HABER MERKEZİ
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve TÜBİTAK tarafından ortaklaşa yürütülmekte olan "Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Bilimleri X. Bu Benim Eserim Proje Çalışmaları" sonucunda başvuru yapan 6 bin 52 projeden 120 tanesi bölge sergisine katılmaya hak kazanmıştı. İstanbul Avrupa Bölge Bilim Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Kırklareli’den 8 Proje bu sergide yer alma hakkını elde etmişti.
05-06 Mayıs 2015 tarihinde İstanbul´da gerçekleştirilen “Bu Benim Eserim Projesi Marmara Bölge Yarışması”nda Bilim Sanat Merkezi öğrencisi Orkun Türksever’in  fizik dalında hazırladığı “İKİYÜZLÜ TUŞLAR” isimli proje 120 proje arasında 1. Olarak Ankara’da yapılacak olan Türkiye finallerinde bölgeyi temsil etmeye hak kazandı. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here