Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2011 Programı’nda

24
KİAD, dünyanın 135 ülkesinden 700 işadamını üyeleriyle buluşturuyor.
HABER MERKEZİ 
Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) dünyaca ünlü Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü Programı’nın bir yenisi bugün İstanbul’da düzenliyor. 2006 yılından beri düzenlenen Dünya Ticaret Köprüsü Etkinlikleri uluslararası iş dünyasında önemli bir bilinirlik düzeyine ulaşmış durumda bulunuyor. Dünya Ticaret Köprüsü Programları tarihinde belirli sektörler ağırlıklı düzenlenen ilk defa program olması nedeniyle, 2011 Türkiye Dünya Ticaret Köprüsü (TDTK 2011) Etkinliği’nin büyük ilgi uyandıracağı düşünülüyor.
Kırklareli İşadamları Derneği (KİAD) Genel Sekreteri Ömer Altun etkinlikle ilgili olarak şunları kaydetti:
“Üyesi olduğumuz Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu  (TUSKON) Türkiye  genelindeki 162 üye derneklerinden Gıda-Tarım/Hayvancılık, Kozmetik, Ambalaj, Hızlı Tüketim Mamulleri ve Küçük Ev Aletleri alanında faaliyet gösteren firmaları Dünyanın 135 ülkesinden gelen 700 yabancı iş adamıyla bir araya getiriyor.  TDTK 2011, geçmiş programların ürün tanıtım stantları, firmalar arası ikili iş görüşmeleri, fabrika ve tesis ziyaretleri vb temel öğelerini içermeye devam ediyor. Geçmiş yıllara kıyasla TDTK 2011’de iki temel yenilik göreceksiniz. Program sadece gıda, tarım/hayvancılık, hızlı tüketim mamulleri ve ev aletleri sektörlerinden katılımcıları hedefliyor. Sektörel bir yaklaşımla düzenlendiği için, yurtdışından gelecek katılımcı sayısı 700 ile sınırlandırılıyor.135 farklı ülkeden gıda, tarım, hayvancılık, hızlı tüketim mamulleri alanında ve bu alanlarda kullanılan makine ve ekipmanların ticaretinde faaliyet gösteren ithalatçılar, re-eksport firmaları, dağıtımcılar, toptancılar, catering firmaları, market zincirleri Türkiye Dünya Ticaret Köprüsü 2011 programına katılacak.
Bizler KİAD olarak bu programın bir parçasıyız. TDTK 2011 Programı son derece profesyonel uluslararası iş zirvesidir, KİAD, üyesi iş adamlarının ufkunu açmak, üyelerini üretime teşvik etmek için bu programlara devamlı katılmalıdır. Sadece Türkiye ve 135 ülkeden seçkin ve önceden kayıt yaptıran firmaların katılımına açıktır. Kırklareli esnafı olarak 135 ülkeden gelen ve kendi sektörünüzde iş yapan firmalarla İstanbul’da görüşme imkânı elde edeceğiz. Sadece programa katılım sağlayan tek bir ülkeye gitmek için harcayacağımız vakit ve katlanacağımız maliyetin çok daha azına 100’den fazla ülkeden İstanbul’da ayağımıza kadar gelen ithalatçılarla görüşebileceğiz. Yabancı dil bilmemek bir problem değil çünkü KİAD gelen her yabancı firmayla görüşmek isteyen üyesi için yabancı dil bilen bir tercüman tahsis ediyor. Programda Türkiye’den seçkin üreticilerimize tahsis edilebilecek 150 ürün tanıtım standı yer alacak. İkili iş görüşmelerine katılacak toplam firma sayısı 1000 ile sınırlı tutulacak. Programa yurtdışından katılım kısıtlı sayıda olacağı için her ülkeye çok cüzi bir kontenjan ayrılmış durumda. Bu nedenle programa her ülkeden hedef sektörlerdeki lider ithalatçıların katılımına izin verilecek. Hedeflediğiniz pazarlardaki en büyük alıcılar Türkiye’ye geliyor.” (s) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here