Türkiye 2’ncisi Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü Halkoyunları Ekibi başarılarını davul-zurnayla kutladı.

10
Sosyal, Kültürel ve Sportif faaliyetlerde gerek ulusal ve gerekse de uluslar arası
HABER MERKEZİ
 yarışmalarda aldığı başarılı sonuçlar ile Kırklareli’nin gururu olan Kırklareli Atatürk İlkokulu/Ortaokulu bir başarıya daha imza attı.
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun 2014 Faaliyet Programı içerisinde yer alan “Yıldızlar Halk Oyunları Finali”nde Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü Yıldızlar Halk Oyunları Takımı Türkiye 2’ncisi oldu.
Türkiye 2’ncisi olan Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü Yıldızlar Halk Oyunları Takımı’nın bu başarısı okul bahçesinde düzenlenen davul-zurnalı eğlence ile kutlandı. Düzenlenen eğlence programına Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Okul Müdürü Bünyamin Çetin, Okul Müdür Yardımcıları, Okul Öğretmenleri, Kulüp Başkanı Bayram İmre, Okul Aile Birliği Başkanı Şengül Bozan, Başkan Yardımcısı Dilay İşgörür, öğrenciler ve velileri katıldı.
Okul Müdürü Bünyamin Çetin yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Halk Oyunları Sadece oyundan ibaret değildir. Halk Oyunları Milli ve Yerel Kültürümüzdür. Spordur, beceridir, koordinasyondur, disiplindir. Yani az bir şey değildir. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun 2014 Faaliyet Programı çerçevesinde İstanbul’da 24 Haziran 2014 Salı günü yapılan Türkiye Finali’nde okulumuz Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü Yıldızlar Takımımız Türkiye Birincisi Aydın’ın aldığı 90,78 puanın ardından 90 puan alarak az bir puan farkı ile Türkiye 2’ncisi oldu. Tüm öğrencilerimizi, Çalıştırıcı Kemal Gideroğlu’nu, Kulüp başkanımız Bayram İmre’yi, Yıldızlar Halk Oyunları Yıldızlar Takımımızda yer alan öğrencilerimiz; Mehmet Berkay Koçaş, Can Uzun, Şenolcan Filiz, Saygın Temiz, Meriç Kahyalar, Canberk İlter, Mehmet Karakuş, Akçahan Lüleciler, Emre Baş, Kemal Eralp Cebeci, Didem Korur, Sude Filiz, Melis Çalışkan, Özge Karabulut, Nazlıcan Karakaya, Ayşegül Çimen, Nehir Balaban, Kübra Gürsoy, İlaydanur Akyüz, Simay Göksu Satun, Aleyna Engin, Melis Çetin, Beray Koçaş, Zeynep Vuslat Dağlar, Eren Pektaş, Kardelen Orhan, Selenay Aladağlı, Emre Ege Arda’yı ve velilerimizi tebrik ediyorum”
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz’da yaptığı konuşmasında; “Bugün burada Kırklarelimiz adına çok büyük bir gurur olman bir başarıyı kutlamak için toplandık. Bizim Kırklareli’deki hedefimiz öğrencilerimizin fiziki mekan olarak en iyi ortamda, en sağlıklı ortamda okullarında eğitimlerini almalarıdır. Tabiiki bu eğitimlerin; Bilimsel yönü, sosyal yönü, kültürel yönü, folklorik yönü var.  Bizim amacımız her alanda en iyiyi ve en güzeli başarmaktır. Bu çocuklarımızda bunu en iyi şekilde ilimizi temsil ederek başarıp, çok az bir puan farkı ile Türkiye 2’ncisi oldu. Hepsini candan kutluyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz Türkiye 2’ncisi olan Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü Yıldızlar Halk Oyunları Takımı’na kupasını verdi. Kupayı alan öğrenciler ile Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz ve Okul müdürü Bünyamin Çetin davul-zurna eşliğinde birlikte oynayarak bu başarıyı doyasıya kutladılar. (Savaş Eskici)
  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.