Türker kutladı

88
* Pınarhisar Kaynarca Belde Belediye Başkanı Serdar Türker, beraberinde Meclis Üyeleri Burhanettin Eğin ve İsmail Uçan ile birlikte Yeşilyurt Gazetesi’ni ziyaret etti.
HABER MERKEZİ
Yeşilyurt ve Babaeski Gündem Gazeteleri’nin, Zortul Medya Grup A.Ş.’ne geçmesi nedeniyle hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Türker ve beraberindekiler, medya grubunun genel yayın yönetmeni Şenol Goncagül ile görüştüler.
* Türker; “Hayırlısı olsun”
Geçtiğimiz günlerde Kaynarca beldesinde yaşanan ve medyada da ülke gündemine yansıyan çevre ile ilgili olaylar esnasında, Şenol Goncagül yerel, bölgesel ve ulusal medyada kendilerine büyük destek verdiğini belirten başkan Türker :”Radikal Gazetesi ve CNN TÜRK TV’deki naklen yayın nedeniyle büyük ses getirildi. Ayrıca yine Şenol Goncagül destekleriyle de bölge medyasında önemli bir yankı uyandırdık. Medyasal anlamda önemli bir gücü ve etkisi olan Şenol Goncagül, beldemizin hem sorunlarının, hem de tanıtımının yansımasında büyük rol sahibi olmuştu. Hem bu nedenle de sizlere teşekkür etme imkanınıbulmuş olduk. Hem de, Yeşilyurt ve Gündem Gazeteleri ‘ nin yönetimine gelmelerinden dolayı kutlama fırsatımız oldu. Daha birkaç günden bile büyük bir farklılık ve rüzgar yakalandığına bakılır ise, bölgemize yepyeni renkler ve yansımalar geliyor” dedi.
* “Yatırımlar sürecek”
Savaş Eskici yönetiminde Yeşilyurt Gazetesi, Ceyhun Çolak yönetiminde de Gündem Gazetesi’nin yayınlarına çok daha büyük heyecan ile devam etmekte olduklarını belirten Şenol Goncagül de, yatırımlarının devam edeceğini söyledi. Goncagül; “Yeşilyurt ve Babaeski Gündem Gazetesi grubumuza dahil oldu. Yakın bir zamanda da, yeni yeni yayın kuruluşlarını bünyemize dahil etmeye hazırlanıyoruz. Bölgesel anlamda, Yeşilyurt Gazetesi’ni amiral gemisi yapacağız. Tüm Trakya ‘ da, önemli bir yayın halini alacak. Diğer gazetelerimiz de, yine aynı şekilde içerik ve yayın kalitesi bakımından en üst seviyeye gelecekler. Ben de, yayın grubumuza ait gazetelerin genel yayın yönetmenliğini üstlendim. Hayırlara vesile olsun” dedi.
* “Önemli bir emek söz konusu”
Yeşilyurt ve Gündem Gazeteleri’nin, Trakya ölçeğinde önemli bir yere ve öneme sahip bulunduğunu da belirten Şenol Goncagül; “Elmas Cankurt, Trakya yerel ve bölgesel basınında bu gazetelere ses ve soluk kazandırdı. Cumhuriyet tarihimiz ile yaşıt olan Yeşilyurt Gazetesi, Elmas Cankurt sahip çıkmasaydı 80’li yıllarda tarih olmuştu. O günlerin en yakın şahitlerindenim. Babaeski Gündem Gazetesi de, 2010 yılında kentin ilk günlük gazetesi olarak başladı. Orada yerel gazete olgusunu yerleştirdi ve kabul ettirdi. Son derece başarılı bir ekibi ve kadrosu var. Biz de, Elmas Cankurt’un bıraktığı yerden bayrağı teslim alarak, daha da ilerilere götürmek niyetindeyiz. Bu detayları da belirtmemek, emeğe saygısızlık olur” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here