Türker; “Kilise olarak kullanılan mağara turizme kazandırılacak”

6
* Kaynarca Belediye Başkanı Türker: "Hıristiyanlığın ilk dönemlerinde kilise olarak kullanılmış ve içerisinde bebeklerin vaftiz edildiği havuzların bulunduğu mağarayı turizme kazandırmak istiyoruz" dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi’ne bağlı Kaynarca Beldesi’ndeki 2200 yıllık mağaranın turizme kazandırılması amacıyla çalışma başlatıldı.
Belediye Başkanı Serdar Türker yaptığı açıklamada, mağaranın çevresinde düzenlemeler ve ışıklandırma çalışmaları yaptıklarını söyledi. Mağaranın turizme kazandırılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüştüklerini belirten Türker;
"Mağarayı, Bulgaristan ve Yunanistan’dan gelen turistler ziyaret etmeye başladı. Hristiyanlığın ilk dönemlerinde kilise olarak kullanılmış ve içerisinde bebeklerin vaftiz edildiği havuzların bulunduğu mağarayı turizme kazandırmak istiyoruz. Mağaramız 2200 yıllık geçmişe sahip. Hafta sonları çok sayıda yerli ve yabancı turist bölgeye geliyor" dedi.
Türker, mağara sayesinde beldeye gelen çok sayıda yerli ve yabancı turistin katkısıyla daha çok turist ağırlamayı beklediklerini vurguladı.
Mağaranın görülmeye değer olduğunu dile getiren Türker; “Mağaranın tanımını katkı sağlamak amacıyla belediyemizin internet sitesinde görseller ve mağara hakkında bilgilere yer verdik. Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla mağaranın en kısa sürede restore edilerek turizme kazandırılacağına inanıyorum" dedi. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here