Türker; “37 Engelli Arabası sahiplerine ulaştı”?

10
Hollanda’da  yaşayan Kırklareli’nin Vize İlçesi’nden..
HABER MERKEZİ
Hollanda’da  yaşayan Kırklareli’nin Vize İlçesi’nden Bülent Türker ile  arkadaşları Yasemin Albayrak, Metin Cırık, Albayrak  ailesi ve Cem Beki’nin destekleri ile 37 Motorsuz, 1 Motorlu Engelli Arabası Türkiye’nin birçok yerine ücretsiz olarak ihtiyaç sahiplerine gönderildi.
Konu ile ilgili açıklama yapan hayırsever  Bülent Türker; “Yaklaşık 30 yıldır 7 bin dolayında engelliye araba  dağıttık çok mutluyuz. Yasemin Albayrak’ta aramıza katıldı. Son 1 yıldır onun desteği ile de 60 tane araba dağıttık. Bu çok zevkli bir iş. Önümüzdeki aylarda yene bir organize ile 50 dolayında  engelli insanımıza hayat vereceğiz. Süleyman Ulu ile yeni projelerimiz var. Yarın ne olacağımızı bilemiyoruz. Engellilere herkes  günde 10 dakika ayırsa ne kadar mutlu olacaklarını görürler. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.
Yasemin Albayrak  ise; “Yıllarda tanıdığım Bülent Türker  adeta  özürlülerin babası. Bizde  Cem  Beki ile birlikte  ona artık  destek varıyoruz. Çok güzel iş yaptığımıza inanıyoruz. Biz Hollanda’da Bülent Türker’de  Türkiye’de engellileri bulup onlara geceli gündüzlü çalışma ile ulaştırmaya çalışıyoruz. Muhtarlarımıza, bize gönüllü yardım eden herkese teşekkür ederiz. Önemli olan engelli arabasının yerine ulaşması ve bir insana hayat vermek. Faaliyetlerimiz devam edecek. Bu bizim 30 yıldır  yaşam felsefemiz oldu” dedi.
Metin Cırık, Cem Beki ve Albayrak ailesi; “Yardımlarımız devam edecek” dediler. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here