Turkcell Gönül Köprüsü 3. yılında sevgi bağları kurmaya devam ediyor

19
Kütahyalı öğrenciler Kırklareli ile tanışıyor
* Turkcell ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle başlatılan Gönül Köprüsü projesi kapsamında, Kütahya’lı 200 öğrenci Kırklareli’ne geldi. 5 gün sürecek ziyaretle öğrenciler çeşitli gezi ve etkinliklere katılacaklar.

HABER MERKEZİ
Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell’in Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile başlattığı ve büyük başarı sağlayan “Gönül Köprüsü” projesi kapsamında, Kütahyalı 200 öğrenci Kırklareli’ne geldi.
Kütahya’lı öğrenciler projenin ilk gününü Kırklareli’nde coşkuyla geçirirken, yeni tanıştıkları Kırklarelili arkadaşlarıyla birlikte 17 Temmuz 2010 Cumartesi gününe kadar ilimizde çeşitli gezi ve etkinliklere katılacaklar. Program çerçevesinde, öğrenciler ilimizin Tarihi ve Turistik yerlerine geziler yapacak.
Gönül Köprüsü projesi kapsamında, bu yıl 19 Haziran-02 Ağustos 2010 tarihleri arasında Türkiye’nin 81 ilinden seçilen 20 bin öğrenci, yaşadıkların yerin dışındaki farklı illeri 5’er günlük sürelerle ziyaret edecek. “Gönül Köprüsü” projesi ile Türkiye’nin dört bir yanından çocukların farklı illeri ziyaret ederek, bir yandan ülkemizin doğal ve kültürel güzelliklerini keşfetmeleri, bir yandan da ömür boyu sürecek dostluklar kurmaları hedefleniyor.
Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler yapılan etkinliklerle ilgili olarak şunları kaydetti:
“Gönül Köprüsü’nde, küçük yaştan itibaren çocuklarımızın zihinlerinde önyargılar oluşmasını engellemeyi ve kültürler arası köprüler kurmayı hedefliyoruz. Çocuklarımızın dar bir çevre içerisinde, kısıtlı bir sosyal algı ve hayal gücüyle yaşamaya mahkûm olmamaları, ilgi alanlarını, hayatlarını ve bakış açılarını unutulmaz anılarla zenginleştirmeleri için çalışıyoruz. Gelecekte ülkemizi uluslararası alanda başarıyla temsil edecek bireylerin ancak zengin bir kültürel birikimle yetişebileceğini düşünüyoruz. Biz bu projeyi çok seviyoruz ve önümüzdeki yıllarda da gönülden desteklemeye devam edeceğiz.
* Bu sene yurt dışı gezileri de olacak
2008 yılında başlayan proje kapsamında bu yıl tam 20 bin öğrenci gezilere katılıyor. Gönül Köprüsü’ne bu yıl da İlköğretim 7., 8. ve Ortaöğretim 9., 10. ve 11. sınıflardan öğrenciler katılıyor. Bu yıl geçtiğimiz yıldan farklı olarak programa yurt dışı gezileri de eklendi. Öğrenciler 81 ilin yanı sıra Selanik’i de ziyaret etme fırsatı buldu. 17 Temmuz 2010 Cumartesi günü ise Ankaralı öğrenciler KKTC’ye gidecekler.
* Seyahatler uçak, tren ve otobüslerle gerçekleşiyor
Uzun mesafe yolculuklar için uçakla ulaşım yapılıyor. Gezi süresince her otobüste, trende ve uçakta öğrencilere eşlik etmeleri amacıyla öğretmen ve okul yöneticileri bulunuyor. Öğretmenler, ağırlıklı olarak Rehberlik, Coğrafya ve Tarih branşlarından seçildi. Bu gezinin 3 günü İl Milli Eğitim Müdürlükleri’nin plan ve programı doğrultusunda oluyor. Geri kalan 2 gün ise her öğrenciden sorumlu olan mihmandar aile tarafından programlanıyor.
* Engelli öğrenciler de gezilere katılabiliyor
“Gönül Köprüsü” Projesi kapsamında belirli bir kontenjan dahilinde engelli öğrenciler de turlara katılıyor. Böylelikle proje kapsamında engellilerle ilgili farkındalık yaratılması amaçlanıyor.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here